2019-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Sobota na wesoło w Gąsawach

by pa pa on Lipiec 6, 2013

Na pierwszym rodzinnym festynie w Gąsawach „Sobota na wesoło”, w słoneczne popołudnie 6 lipca, na placu przy świetlicy wiejskiej, przygotowano wiele niespodzianek i atrakcji. Cały teren zdominowali strażacy ze swymi wspaniałymi maszynami i zespoły ludowe z Gąsaw, Rogowa i Mirowa, które koncertowały na scenie. Było wiele zabaw z dziećmi, konkursy, pokazy wozu strażackiego, tańca towarzyskiego. Znakowano rowery, zademonstrowano drogową akcję ratowniczą.  Była też loteria z nagrodami, z której dochód jak i z całego festynu przeznaczono na budowę garażu dla samochodu strażackiego.

Na licznych stoiskach można było zakupić grochówkę, żurek, ciasto, kawę, herbatę i kiełbaski, a wieczorem do tańca zagrał Zespół Echo i rozpoczęła się zabawa taneczna. W czasie festynu w ramach przedstawiciele powiatu, przekazali Zespołowi „Gąsawianki”, który w tym roku obchodzi 45 lecie działalności, kamerę wideo. Życzenia Jubilatkom, przekazał Marek Sokołowski, przewodniczący Rady Powiatu. Radny Andrzej Bracha, z kolei podziękował staroście Włodzimierzowi Górlickiemu, za zmodernizowaną drogę z Szydłowca do Gąsaw. W czasie festynu gościem Gąsawian, był p.o. wójt Gminy Jastrząb Robert Rutkowski z rodziną.

Festyn prowadzili Monika Bekiel-Łukomska i Laurencja Piasecka. Organizatorami rodzinnej imprezy byli: OSP w Gąsawach, Fundacja Osiem marzeń, Wspólnota Gruntowa w Gąsawach i Stowarzyszenie Aktywni.