2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Śniadanie daje moc!

by Bartosz Kaluga on Październik 20, 2016

Akcja ” Śniadanie daje moc ” w Sobieskim

17 października 2016 r. uczniowie klasy III „b” i III „e” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu pod bystrym okiem swoich opiekunów: pani Iwony Jasik, pani Grażyny Szymkiewicz i pani Anny Turek odwiedzili pracowników szydłowieckiej Jednostki Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej.

Celem wycieczki była realizacja zadań wynikających z treści programowych klasy III oraz promowanie zdrowego sposobu odżywania się ze szczególnym zwróceniem uwagi na konieczność spożywania drugiego śniadania wynikających z realizacji programu Śniadanie daje moc, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas trzecich.

Uczniowie utwierdzili się w przekonaniu jak trudna, niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca strażaka. Mieli też okazję obejrzeć sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie oraz główne stanowisko dowodzenia. Zgadzając się ze stwierdzeniem, iż praca ta jest bardzo ciężka uczniowie pozostawili plakat promujący zdrowy sposób odżywiania, zwracając w nim szczególną uwagę na konieczność spożywania drugiego śniadania.

Zwieńczeniem wycieczki były wspólne pamiątkowe zdjęcia.