2022-12-01

Imieniny:

Ślubuję być dobrym Polakiem…

by Bartosz Kaluga on Październik 31, 2016

Jak obyczaj szkolny każe, w dniu 27 października 2016r. najmłodsi uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu wzięli udział w ceremonii „Pasowania na ucznia”.

Aulę szkolną wypełnili odświętnie ubrani uczniowie, a na widowni zasiedli ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Miejskiej w Szydłowcu – Marek Artur Koniarczyk, pełniąca obowiązki Dyrektora Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu – Dorota Nowak, Pełnomocnik ds. społecznych i współpracy z organizacjami pozarządowymi – Jadwiga Kopycka, sierż. Marlena Skórkiewicz i asp. szt. Piotr Zięba reprezentujący Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu – Katarzyna Kubicz.

Na początku uroczystości Pierwszoklasiści oraz ich koledzy z klas drugich zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne w barwnym i radosnym programie artystycznym przygotowanym przez panie: Łucję Ceglińską, Annę Klepaczewską, Agnieszkę Czajkowską, Jolantę Parszewską i Agnieszkę Mikołajczak- wychowawców klas.

Po pięknym występie nastąpił akt pasowania. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, następnie pani dyrektor Ewa Świercz specjalnym ołówkiem pasowała każdego z nich na ucznia. Dopełnieniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka w kronice szkolnej i otrzymanie z rąk wychowawców legitymacji szkolnych.

Nie zabrakło gratulacji, wspaniałych życzeń i upominków dla najmłodszych od zaproszonych gości, także od Burmistrza Szydłowca – Artura Ludwa, który nie mógł uczestniczyć w uroczystości. Przedstawiciele policji zadbali o bezpieczeństwo dzieci, wręczając im odblaski.

Głos zabrali także rodzice Pierwszoklasistów, którzy podziękowali dyrekcji szkoły i wychowawcom za przygotowanie dzieci do tej wzruszającej uroczystości.

Ostatnim akcentem dnia były pamiątkowe, wspólne fotografie i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dziękujemy wszystkim za spędzone wspólnie chwile, a Pierwszakom życzymy niezapomnianych wrażeń w szkole, wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.