2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Ślubowanie w pierwszej klasie

by Marek Sokołowski on Październik 24, 2013

Ważna dla społeczności Guzowa, Chronowa, Chronowa Kolonii Górnej i Dolnej uroczystość odbyła się 24 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Guzowie. Poprzez ceremonię ślubowania i pasowania na ucznia do społeczności szkolnej uroczyście przyjęto 8 uczennic klasy pierwszej. Z tej okazji w PSP w Guzowie odwiedzili rodzice i dziadkowie, a także przedstawiciele samorządu gminnego i powiatowego, sołtysi i przedstawiciele instytucji bankowych i ubezpieczeniowych współpracujących ze Szkołą.

Mogli oni także zobaczyć program artystyczny w wykonaniu uczniów, a potem pogratulować nauczycielom i dzieciom pięknej uroczystości. Szczególne powody do zadowolenia miały jednak dzieci z klasy pierwszej, na których skupiła się uwaga wszystkich, a do tego zostały nagrodzone licznymi upominkami.

Dyrektor szkoły Beata Bursa, wyraziła radość z tak licznej obecności gości,  w tym przewodniczącego Rady Powiatu Marka Sokołowskiego wicestarosty szydłowieckiego Romana Woźniaka, wójta Zdzisława Bredłowskiego  i przewodniczącego rady Gminy Sławomira Ciepieli.

Uroczystość zakończyło spotkanie przy ciastku kawie i herbacie, gdzie honorowe miejsce za stołem zajęły dzieci które złożyły w tym dniu swoje pierwsze uczniowskie ślubowanie.