2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Ślubowali w Koperniku

by Bartosz Kaluga on Październik 13, 2014

13 października w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Szydłowcu ponad 110 uczniów przystąpiło do uroczystego ślubowania pierwszoklasistów. Świeżo upieczeni gimnazjaliści w obecności Dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, i starszych kolegów zostali oficjalnie pełnoprawnymi członkami tej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru a następnie jedna z uczennic poprowadziła wszystkich obecnych w odśpiewaniu hymnu szkoły.

Najważniejszym momentem uroczystości była oczywiście przysięga. Przedstawiciele klas wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły, pozostali zaś składali przyrzeczenie, pozostając na swoich miejscach.

Wszyscy uczniowie mieli podniesioną prawą dłoń i powtarzali zgodnym chórem słowo: ŚLUBUJĘ. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej .

Na zakończenia głos zabrała Dyrektor Krystyna Hanc która przekazała uczniom ich prawa i obowiązki a także życzyła uczniom samych sukcesów w wykonywaniu niełatwych obowiązków uczniowskich,wytrwałości w codziennej nauce i satysfakcji z osobistych dokonań i sukcesów.

Tekst A.G