2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Słoneczny dzień w Oblęgorku. Ślubowanie klas pierwszych z „Sienkiewicza”

by Marek Sokołowski on Październik 7, 2014

W Pałacu Henryka Sienkiewicza dziś przed południem, odbyło się pierwsze w blisko 70 letniej historii Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu, „pozaszkolne” ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość poprowadziła nauczycielka języka polskiego Magdalena Siebyła.

W czasie uroczystości do o znaczeniu tego symbolicznego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów szydłowieckiego „Sienkiewicza” przypomniał uczniom dyrektor Karol Kopycki. Dyrektor podziękował za wieloletnią opiekę nad samorządem szkolnym pani Agnieszce Nowakowskiej, nauczycielce języka angielskiego. Życzenia uczestnikom uroczystości od władz Powiatu Szydłowieckiego przekazał przewodniczący Rady Powiatu Marek Sokołowski. W programie wizyty znalazł się czas na okolicznościowe zdjęcie, zwiedzanie Muzeum i integracyjne ognisko uczniów i nauczycieli wychowawców klas pierwszych.  W oblęgorskich murach muzeum Henryka Sienkiewicza po raz pierwszy odbyło się ślubowanie uczniów. Innowacyjna inicjatywa nauczycieli Liceum, została dobrze przyjęta przez młodzież.

W tym roku minęło 130 lat od chwili wydania pierwszej części Trylogii Henryka Sienkiewicza, książki kultowej, napisanej, jak zaznaczył sam autor, „dla pokrzepienia serc”. Z tej okazji w oblęgorskim Muzeum utworzono  ekspozycję związaną z tą tematyką pt „Trylogia – dziwne materii pomieszanie”. Szydłowiecka młodzież miała okazję do jej  bezpłatnego obejrzenia.