2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

„Sienkiewicz” Liderem programu „IT-Szkoła 2016”. Uroczysta Gala w siedzibie NASK w Warszawie.

by Marek Sokołowski on Październik 11, 2016

Kolejny sukces Liceum w branży informatyki – „Sienkiewicz”  jest liderem programu „IT-Szkoła 2016” .  7 października w siedzibie Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej w Warszawie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca V edycję „Programu Edukacyjnego IT-Szkoła”. Program jest realizowany przez NASK w partnerstwie z Warszawską Wyższą Szkoła Informatyki. Program ma za zadanie podwyższanie kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych (ICT). Uczniowie z „Sienkiewicza” aktywnie uczestniczą w tym programie.

Zaproszenie na tę uroczystą Galę otrzymali przedstawiciele „Sienkiewicza”. Wzięli w niej udział uczniowie klasy 3d: Michał Januszek, Adam Wereszczuk i Tomasz Sokołowski, klasy 2d: Jakub Barszcz, Ania Sieczka i Albert Siuda wraz z nauczycielem informatyki  Jerzym Wiernickim

Podczas uroczystej Gali zostały wręczone dyplomy i nagrody. Za zajęcie 3 i 5 miejsca w Ogólnopolskim Konkursie GRAND IT- TEST nagrody odebrali Adam Wereszczuk oraz Michał Januszek.

Za aktywny udział Liceum „Sienkiewicza” w tym projekcie statuetkę „LIDERA IT-Szkoła 2016” odebrał nauczyciel informatyki mgr inż. Jerzy Wiernicki. Jest to niewątpliwie dużu sukces „Sienkiewicza”. odczas Gali Fundacja Rozwoju Branży Internetowej NET-CAMP ze Szczecina przedstawiła Projekt „Cyfrowy Świat”. Do udziału zaprosiła wszystkich uczestników, a szczególnie jako jedynemu z uczestników Panu Jerzemu Wiernickiem wręczyła pakiet tego projektu.

Podczas Gali IT-Szkoła 2016 odbyła się Debata Otwarta „Przyszłość kodowania w Polsce” z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Cyfryzacji (Podsekretarz Stanu p. Piotr Woźny), Ministerstwa Edukacji Narodowej (zastępca dyrektora Departamentu Podręczników, Programów i Innowacji p. Rafał Lew-Starowicz), Mistrzów Kodowania (trenerka Iwona Brzoska-Złotnicka) i NASK-u (dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – p. Marcin Bochenek). Po debacie Jerzy Wiernicki udzielił wywiadu dla programu TVP INFO.

Po zakończeniu oficjalnej części Gali, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Wyraz podziękowania kierujemy do Pana Starosty Włodzimierzowi Górlickiego za pomoc w organizacji przejazdu uczniów do Warszawy.