2019-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Siatkarskie emocje w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Marzec 4, 2014

W sobotę i niedzielę 1-2 marca, w hali Zespołu Szkół im. J.P. II w Szydłowcu,  po raz drugi odbył się największy, jak do tej pory w regionie, Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca. Tym razem organizatorem turnieju była Rodzinna Akademia Sportu i dziewczęta z RAS „Szóstka” Szydłowiec, które to panie tworzyły jego pierwszą edycję.

W sobotę o godz. 8:00 pierwsze na halę przybyły ekipy z lokalnych miejscowości oraz nasi rozjemcy sprawiedliwi, czyli Sędziowie reprezentujący Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej. Pan Fiutowski Leszek, pan Fiutowski Michał i pan Sokół ego Turnieju radzili, z niekiedy trudnymi do oceny sytuacjami. Dodatkowym obciążeniem dla nich mogło być to, że byli obserwowani przez kolegów i koleżanki, tym razem występujący w roli zawodników.  O 8:30 zarządzona została rozgrzewka.

Punktualnie o 9:00 zaczęliśmy zmagania dwoma pojedynkami w grupach kobiecych oraz jednym w grupie męskiej. Do godz. 10:00 zostały zatem rozegrane już trzy pojedynki.

O godz. 10.00 w obecności Burmistrza Szydłowca, reprezentanta SCKiS Zamek, lokalnych mediów, Zarządu RAS, sponsorów, 196 uczestników i pełnej hali kibiców nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju.

Agnieszka Kowalik – Orlicka jedna z pomysłodawczyń tego turnieju – zawodniczka RAS „Szóstka” Szydłowiec i prezes Zarządu Rodzinnej Akademii Sportu Grzegorz Nowak przywitali  wszystkich  zaproszonych gości, sponsorów i 19 drużyn w tym 10 męskich i 9 kobiecych z całej Polski. Następnie głos przekazali gospodarzowi turnieju Burmistrzowi Szydłowca Andrzejowi Jarzyńskiemu, który podziękował za podjęcie inicjatywy Zarządowi RAS, sponsorom i zaproszonym drużynom, po czym życząc gry w duchu fair-play otworzył oficjalnie II Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Drużyny kobiet to: Bez Obaw Kraków, Gotowe Na Wszystko Warszawa, Dream Team Łódź, UJK Kielce, Iskra Kielce, MUKS Trzynastka Radom, Dana Gameb Skarżysko Kościelne, i dwie drużyny – gospodynie z Szydłowca  RAS Szóstka Szydłowiec, RAS Szydłowiec.

Drużyny męskie to: Jurne Młokosy Warszawa, Zuzanki Warszawa, UJK Kielce, Tompex Przysucha, Olimp Skaryszew,  Orlicz Suchedniów, Administrator Radom, Domino Jastrząb,  Stolpaw Szydłowiec  i gospodarze RAS Szydłowiec.

Drużyny zostały podzielone na  grupy A i B (tab. poniżej).

Kobiety

GR. A

 

GR. B

RODZINNA AKADEMIA SPORTU SZYDŁOWIEC

RAS SZÓSTKA SZYDŁOWIEC

MUKS TRZYNASTKA RADOM

DANA GAMEB SKARŻYSKO KOŚCIELNE

DREAM  TEAM ŁÓDŻ

ISKRA KIELCE

BEZ OBAW KRAKÓW

GOTOWE NA WSZYSTKO  WARSZAWA

UJK KIELCE

 

Mężczyźni

GR. A

 

GR. B

STOLPAW SZYDŁOWIEC

RODZINNA AKADEMIA SPORTU SZYDŁOWIEC

DOMINO JASTRZĄB

ADMINISTRATOR RADOM

TOMPEX PRZYSUCHA

ORLICZ  SUCHEDNIÓW

UJK  KIELCE

OLIMP SKARYSZEW

JURNE MŁOKOSY WARSZAWA

ZUZANKI WARSZAWA

W sobotę rozegrano 36 pojedynków na trzech boiskach, które trwały 12 godzin. Mecze odbywały się do 21 pkt (2pkt przewagi), trzeci tie-break do 15 pkt.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników ciepły posiłek, który przygotował Dom Weselny ‘Lodownia’ z właścicielka panią Anna Orlicką , oraz bufet kawowy (ciastka kawa ,herbata), który zaopatrzyła firma Chemoremont  Bogdana Jedynaka. Wspaniałą muzykę serwował nam, żeby nie było nudno, nasz kolega z Rodzinnej Akademii Sportu (nota bene trener drużyny unihokejowej RAS) DJ Roberto Wojcieszek. Robercie bez Twojej muzyki to wszystko nie miałoby uroku. Dodatkowo bardzo mocno był zaangażowany w tworzenie oprawy i przygotowania do całej imprezy. Pomoc techniczna jest nieodzowna, przy tego typu przedsięwzięciach. Po zaciętych pojedynkach o godz. 20.00 wyłoniliśmy półfinalistów turnieju, a byli to:

Z  grupy A (kobiet) –1. Bez Obaw Kraków 2. Dream Team Łódź.

grupa a kobiety

Z grupy B (kobiet) – 1 Gotowe na wszystko Warszawa 2. Dana Gameb Skarżysko Kościelne

grupa b kobiety

Z grupy A (mężczyzn)-  1. Jurne Młokosy Warszawa 2. Domino Jastrząb

grupa a mezczyzni

Z grupy B(mężczyzn)-  1. RAS Szydłowiec  2. Administrator Radom.

grupa b mezczyzni

Po zakończonych pojedynkach drużyny udały się na spotkanie integracyjne do Domu Weselnego „Lodownia”, gdzie spędzili miło czas ostatkowy.

 

W niedzielę o godz. 10 wystartowaliśmy z półfinałami na dwóch boiskach jednocześnie, a mecze odbywały się do 25 pkt i tie-break do 15 pkt.

Drużyny zagrały  w układzie A1 i B2 , B1 i A2

Kraków pokonał Skarżysko Kościelne  2:1, Warszawa pokonała Łódź 2:0 i było wszystko wiadome kto zagra w wielkim finale kobiet.

I miejsce:

Bez Obaw Kraków – Gotowe na wszystko Warszawa, 2 : 0

III miejsce:

Dream Team  Lodź  -Dana Gameb Skarżysko – Kościelne 2 :  1

W półfinałach mężczyzn Warszawa pokonała Radom 2:0 , natomiast RAS Szydłowiec pokonał Domino Jastrząb 2:1 i również poznaliśmy finalistów.

I miejsce:

RAS Szydłowiec – Jurne Młokosy Warszawa 2   :    0

III miejsce:

Domino Jastrząb – Administrator Radom 2 : 0

Po emocjonujących i stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynkach, poznaliśmy zwycięzców II Ogólnopolskiego Turnieju Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Pierwsze miejsce wśród kobiet zdobyła drużyna Bez Obaw z Warszawy, drugie miejsce Gotowe Na Wszystko Warszawa, trzecie miejsce przypadło drużynie Dream Team Łódź a czwarte Dana Gameb Skarżysko Kościelne. Kolejne miejsca : UJK Kielce, RAS Szóstka Szydłowiec.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec drugie miejsce Jurne Młokosy z Warszawy trzecie miejsce przypadło drużynie Domino Jastrząb a czwarte Administratorowi Radom. Kolejne miejsca: Stolpaw Szydłowiec, Orlicz Suchedniów, Zuzanki Warszawa, Olimp Skaryszew, UJK Kielce, Tompex Przysucha.

Organizatorzy jako pierwszych postanowili nagrodzić najlepszych zawodników turnieju. Dwie nagrody w kategorii Kobiet i Mężczyzn ufundował Burmistrz Andrzej Jarzyński, a MVP turnieju zostali: Pani Iwona Urbańczyk z drużyny Bez Obaw Kraków i Fryszkowski Karol z drużyny RAS Szydłowiec. Kolejne nagrody, które wręczył Zarząd RAS ufundowali reprezentanci Polski pan Michał Bąkiewicz – koszulkę z autografem dla najlepszego zawodnika z Szydłowca, którym został wybrany Paweł Sąpór z drużyny RAS Szydłowiec, natomiast pani Agnieszka Bednarek – Kasza  ufundowała nagrodę dla dwóch zawodniczek z Szydłowca: Moniki Łożyńskiej z drużyny RAS Szóstka Szydłowiec i Karoliny Łaski z drużyny RAS Szydłowiec.

Puchary i dyplomy wręczył Burmistrz Szydłowca Pan Andrzej Jarzyński z przedstawicielką RAS Emilią Witasek, nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika sponsorzy. W tym miejscu chcemy szczególnie podziękować  Ciepłowni Miejskiej w Szydłowcu całej załodze i panu Prezesowi Bogdanowi Szabińskiemu, Wodociągom i Kanalizacji w Szydłowcu całej załodze i panu prezesowi Bogdanowi Grzmilowi, firmie „Comes” Sokołowscy’ panu prezesowi Markowi Sokołowskiemu (za pamiątkowe koszulki), Domowi Weselnemu „Lodownia” państwu Annie i Mirosławowi Orlickim, firmie VICO i państwu Katarzynie i Mirosławowi Serdakom (za bardzo dobre wiktuały na stole wiejskim), firmie ARIS panu prezesowi Bogdanowi Stępniowi ,firmie Chemoremont Radom i panu prezesowi Bogdanowi Jedynakowi (za bufet kawowy), firmie ‘Wujek’ panom Grzegorzowi Wójcikowi i Cezaremu Słoniowi, firmie Media Project group Damiana Smala ,firmie  Lednet Bartosza Orlickiego , firmie Dan, firmie Stolpaw panu Marcinowi Pawlakowi, panu Pawłowi Górlickiemu właściciela zakładu mechniki pojazdowej.  panu Adamowi Łaski za podpowiedzi techniczne, administrację strony internetowej, filmy i zdjęcia z naszych eventów.

Mediom: pani  Ilonie Mamli  ze strony Urzędu i Marcinowi Banaszczykowi za całokształt, wzorową współpracę i promocję naszych działań na portalu naszszydłowiec.pl

Dyrektor pani mgr Ewie Świercz za możliwość skorzystania z Hali Sportowej. Pani Justynie Jezierskiej naczelnikowi wydziału Promocji Urzędu Miejskiego, pracownikom Urzędu Miejskiego.

Komitet Organizacyjny Turnieju: Agnieszka  Kowalik – Orlicka , Aleksandra Jedynak – Lis, Agnieszka Jedynak, Grzegorz Nowak, Robert Wojcieszek nagłośnienie i muzyka, bez którego impreza nie mogłaby się odbyć i Paweł Bloch foto, Adam Łaski foto-video

Dziękujemy wszystkim za super atmosferę i zapraszamy za rok. Mamy nadzieję, że przedsięwzięcia dotyczące piłki siatkowej, organizowane przez profesjonalny team Rodzinnej Akademii Sportu, będą stale wspierane przez Burmistrza Szydłowca i są już na stałe wpisane w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście.

Tekst: Organizatorzy, opr. red/ fot. M. Sokołowski