2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Siatkarski weekend w Szydłowcu

by Bartosz Kaluga on Luty 15, 2016

W weekend 13-14 lutego odbył się IV Ogólnopolski Turniej Siatkówki Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca. Do turnieju zgłosiło się 10 drużyn kobiecych i 12 drużyn męskich (ostatecznie jedna drużna męska wycofała się).

Pierwszego dnia na hali Zespołu Szkól im. Jana Pawła II oraz na sali gimnastycznej szydłowieckiego „Sienkiewicza” odbyła się faza grupowa turnieju, która wyłoniła pary półfinałowe:

Kobiety:
RASzóstka Szydłowiec – Dream Team Łódź
UJK Kielce – Construction Kielce

Mężczyźni:
Domino Jastrząb – UJK Kielce
RASzóstka Szydłowiec – Stolpaw

W niedziele 14 lutego do finału awansowały drużyny: RASzóstka Szydłowiec i UJK Kielce (panowie) oraz UJK Kielce i Dream Team Łódź (panie). W kategorii kobiet najlepszym zespołem okazała się drużyna z UJK, trzecie miejsce wywalczył zespół Construction Kielce
W kategorii mężczyzn górą okazała się szydłowiecka drużyna RASzóstka. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Stolpaw.

Nagrody wręczali zawodnicy drużyny Cerrad Czarni Radom, którzy obserwowali mecze finałowe z trybun. Organizatorem turnieju była Rodzinna Akademia Sportu Szydłowiec.

Turniej ten odbył się już czwarty raz i moim zdaniem widać, że z roku na rok jest on coraz popularniejszy i na coraz wyższym poziomie. Zarówno w sobotę jak i niedziele trybuny były pełne widzów oglądających siatkówkę na naprawdę wysokim i wyrównanym poziomie. Ja jako zawodniczka jestem bardzo zadowolona z organizacji turnieju. Wszystko było dopracowane i przemyślane. Warto wspomnieć o niedzielnej obecności siatkarzy Cerradu Czarni Radom, którzy wręczali puchary zwycięskim drużynom i nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Była to duża atrakcja zarówno dla biorących udział w turnieju graczy jak i dla widzów, którzy mogli sobie zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie czy zamienić kilka słów – komentuje Ewelina Sasal – zawodniczka szydłowieckiej RASzóstki.