2018-11-15

Imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy

Siatkarska rywalizacja w lidze regionalnej

by Bartosz Kaluga on Luty 24, 2016

Jeszcze nie do końca opadły emocje związane z siatkówką ogólnopolską. Dodatkowo cały tydzień walki pod siatką, w szkolnej rywalizacji podstawówek i gimnazjów na poziomie miejsko-gminnym, a Rodzinna Akademia Sportu po raz drugi organizuje kolejne zmagania.

W Szydłowcu dzięki przychylności Pani Dyrektor Ewy Świercz mogliśmy zorganizować turniej dla szkół podstawowych dziewcząt i chłopców z klas 4-6, który odbył sie po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Pawła II. W ostatnią sobotę 20.02.2016r. od godziny 9:00 po oficjalnym rozpoczęciu zawodów przez Prezesa RAS Grzegorza Nowaka, zaczęliśmy kolejną edycję Ligi Regionalnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców klasy 4-6. Rywalizuje w niej od listopada siedem gmin z regionu radomskiego.

Po zaciętych bojach i walce do ostatniego gwizdka drużyny w poszczególnych rocznikach zajęły następujące miejsca:

Klasy 4

CHŁOPCY:                                                                                                  DZIEWCZĘTA:

1. Skrzyńsko                                                                                                    1. Iłża
2. Iłża                                                                                                                2. Skrzyńsko
3. Wolanów                                                                                                      3. Wierzbica
4. Przysucha                                                                                                    4. Przysucha
5. RAS Szydłowiec
6. Zwoleń
7. Wierzbica

Reprezentacja RODZINNEJ AKADEMII SPORTU SZYDŁOWIEC: Piotr Nowocień, Marcel Mazurkiewicz, Nowak Szymon.

Klasy 5

CHŁOPCY:                                                                                                  DZIEWCZĘTA:

1. Zwoleń                                                                                                         1. Przysucha
2. Skrzyńsko                                                                                                    2. Wierzbica
3. Przysucha                                                                                                    3. Iłża
4. Wolanów                                                                                                     4. Skrzyńsko
5. RAS Szydłowiec                                                                                           5. Wolanów
6. Iłża
7. Wierzbica

Reprezentacja RODZINNEJ AKADEMII SPORTU SZYDŁOWIEC: Mosiołek Wiktor, Furman Wiktor, Antek Nowak.

Klasy 6

CHŁOPCY:                                                                                                  DZIEWCZĘTA: 

1. RAS Szydłowiec                                                                                          1. Przysucha
2. Wolanów                                                                                                     2. Iłża
3. Skrzyńsko                                                                                                    3. Wierzbica
4. Przysucha                                                                                                    4. Wolanów
5. Iłża                                                                                                                5. Skrzyńsko
6. Wierzbica                                                                                                    6. Szydłowiec

Reprezentacja RODZINNEJ AKADEMII SPORTU SZYDŁOWIEC: Karol Zapalski, Sebastian Kwietniewski, Mateusz Kałużyński, Oskar Koniarczyk. Daria Wabik, Zuzanna Grzybowska, Kamila Bolek, Skrzyńska Alicja, Penkalska Julia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy dobrej postawy, a za dwa tygodnie zapraszamy na turniej gimnazjalistów, będzie sie działo! Oczywiście całość zawodów wspaniale zabezpieczyli od strony medycznej, a raczej przedmedycznej maturzyści z szydłowieckiego Sienkiewicza. Uczniowie klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Szydłowcu przygotowani przez prof Dariusza Piaseckiego to: Marcin Sawczuk, Jakub Olszewski, Klaudia Kamińska, Sebastian Jagiełło i Szymon Kowalik. Bardzo dziękuję naszym paramedykom za pomoc i czas poświęcony młodym adeptom siatkówki.

5.03.2016r. poza paramedykami, będzie nas wspierało troje sędziów-reprezentantów ‘Sienkiewicza’ w piłce siatkowej.

Tekst i zdjęcia: Paweł Bloch