2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Setny medal karateków z MUSHIN!

by Bartosz Kaluga on Listopad 26, 2013 · 1 comment

Szydłowieccy karatecy z MUSHIN – I.K.O. Matsushima Polska – trzykrotnie stawali na podium w zakończonym w niedzielę 24 listopada 2013r. XIV Pucharze Polski Knockdown Karate – OYAMA TOP w Lublińcu, w których udział wzięło blisko 300 zawodników z całego kraju, z 36 różnych klubów i organizacji karate.

Prestiż zawodów sprawił, że do rywalizacji stawili się najbardziej utytułowani polscy zawodnicy, medaliści krajowych oraz międzynarodowych zawodów kontaktowego karate – w tym Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Wspaniałą organizację turnieju oraz zacięte i stojące na bardzo wysokim poziomie pojedynki podziwiała licznie zgromadzona publiczność. Organizator – OYAMA Polska Federacja Karate – zadbał również o stosowną oprawę turnieju, a w czasie ceremonii uroczystego otwarcia widzowie mogli zobaczyć bardzo dynamiczny i efektowny pokaz technik karate z muzyką i efektami świetlnymi.

W skład naszej reprezentacji pod kierownictwem Sensei Roberta Wyciszkiewicza (3 Dan) weszli : Sempai Andżelika Magda, Sempai Jakub Wyciszkiewicz, Sempai Mateusz Wietrak, Sempai Michał Tyka i Sempai Sebastian Głuch. Naszym reprezentantem w składzie sędziowskim turnieju był Sempai Mariusz Szymkiewicz (1 Dan).

W poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych nasi zawodnicy wywalczyli :  Krystian Rzeźnik – drugie miejsce, Michał Tyka – trzecie miejsce oraz Mateusz Wietrak – trzecie miejsce.

Słowa uznania należą się również trójce zawodników, którym tym razem nie udało się dotrzeć do pozycji medalowych. Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony bez wątpienia mogąc zaliczyć swój występ do udanych. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

Na szczególne uznanie zasłużyli zawodnicy, którzy pokazali niezłomnego ducha walki pokonując własne słabości wynikające z choroby i kontuzji – Sempai Michał Tyka startujący z gorączką, oraz Sempai Sebastian Głuch, który nie poddał walki pomimo bardzo bolesnej kontuzji nogi.

Zdobywając trzy medale osiągnęliśmy założony plan. Do tej pory MUSHIN Szydłowiec w swoim dorobku miał 97 medali. Dziś mamy ich 100.

Wielką radością napawa nas fakt, że w tak szczególny sposób możemy promować naszą Małą Ojczyznę – Ziemię Szydłowiecką.

Jesteśmy z tego bardzo dumni poczytując jako zaszczyt.

MUSHIN.