2021-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Ścieżka w gąszczu.

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 12, 2013

Jeden z naszych czytelników zwrócił się do nas z prośbą o interwencje. Chodzi o wysoką, nieskoszoną trawę przy wydzielonej ścieżce pomiędzy ulicami Kolejową i Moniuszki. Czytelnik zwraca uwagę, że leżąca mokra trawa uniemożliwia przejście tym ważnym dla mieszkańców skrótem suchą stopą.

Internauta zaznacza że sytuacja powtarza się co rok. Trawa przy samych blokach jest zadbana i odpowiednio przystrzyżona, natomiast pieszy ciąg komunikacyjny o którym mowa ginie w zaroślach. Sama przeprawa takimi „chaszczami” (szczególnie w taką pogodę) jest uciążliwa, o estetyce nie wspominając. Przecież wszyscy płacą takie same podatki! – pisze wzburzony.
Jak udało nam się ustalić, powyższa ścieżka leży na terenie czterech działek. Dwie z nich – leżące bezpośrednio przy Moniuszki – należą do prywatnego właściciela. Kolejne dwie – znajdujące się pomiędzy tymi prywatnymi a blokiem Kolejowa 6B leżą w gestii Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej (wykaz działek znajdziesz tutaj: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/ ). O ile trudno żądać od prywatnego właściciela pokoszenia trawy na swojej działce (teoretycznie teren ten mógłby być przez niego zagrodzony), o tyle spółdzielnia zobowiązana jest do utrzymania porządku na terenie sobie podległym.

Czy zgłaszany problem jest wyolbrzymiony? A może faktycznie problem istnieje i jest to kolejny przykład segregacji mieszkańców na lepszych i gorszych? Czekamy na Państwa opinie i komentarze. My jako zespół redakcyjny, bardziej skłaniamy się ku poglądowi, że każda tego typu sugestia mieszkańców jest godna uwagi i podjęcia interwencji. Zachęcamy więc do zgłaszania rzeczy które Państwa na co dzień irytują lub też wymagają nagłośnienia sprawy.

Kontakt: http://portalszydlowiecki.pl/interwencja/