2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Scena Zamek dla każdego – podsumowanie

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 21, 2015

W sobotę 18 kwietnia, na sali kameralnej Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu Zamek odbyła się III edycja projektu „SCENA ZAMEK DLA KAŻDEGO”. Założeniem i głównym celem imprezy było stworzenie możliwości prezentacji osobom, które chciały zaprezentować swoje dokonania artystyczne, niezależnie od tego czy pracują pod okiem instruktorów, czy też starają się tworzyć coś sami. Udział w projekcie wzięło 20 wykonawców w wieku od 7 do dwudziestu kilku  lat, którzy w sobotnie popołudnie zaprezentowali swoje muzyczne zainteresowania i talenty.

Choć z założenia impreza nie miała charakteru konkursu, to organizatorzy powołali tzw. „Radę Starszych” w skład, której weszli: Barbara Gadowska – solistka Chóru „Gaudium Canti”, instruktor tańca współczesnego i aerobiku, Maciej Kapturski – muzyk, znakomity puzonista, perkusista i DJ oraz Przemek Duda – Prezes Fundacji Strefa JPII, człowiek orkiestra (tańczy, śpiewa, zdarza się też że recytuje). I chociaż członkowie „Rady” sami jeszcze niedawno stali na zamkowej scenie, to w sobotnie popołudnie musieli się zmierzyć z zadaniem bardzo trudnym jakim było wybranie spośród wszystkich prezentacji 3 –  ich zdaniem najciekawszych.

Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców i burzliwej  naradzie „Rada Starszych” postanowiła przyznać trochę więcej wyróżnień niż było to zaplanowane.

Puchary za „super występ” otrzymały 4 świetnie śpiewające dziewczyny, które na  co dzień zdobywają umiejętności wokalne w Pracowni Muzycznej „Piano” – ANIA BĘBENEK, ANGELIKA KALUGA oraz duet GARYSIA FALKIEWICZ i MAGDA SALAMAGA. Rada postanowiła również przyznać trzy wyróżnienia dla: MAŁGORZATY NOGA, WIKTORII WITKOWSKIEJ oraz zespołu PROSEKTORIUM.

Gościem specjalnym  SCENY ZAMEK’ 2015  była  laureatka poprzedniej edycji imprezy – ZUZANNA GADOWSKA, która  podczas swojego 30 minutowego recitalu zaczarowała wszystkich swoim głosem.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek, natomiast autorzy najlepszych popisów  będą mogli zaprezentować się na dużej scenie w trakcie Szydłowieckich Zygmuntów zaś zdobywcy nagród za „super występ”dodatkowo zrealizować swój mini recital w Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu – Zamek.