2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Rywale nie zagralia dla pauzującej Szydłowianki

by Bartosz Kaluga on Październik 24, 2013

football. The ball flies into the net gate

W 14 kolejce spotkań IV ligi mazowieckiej (południe) rozgrywanej w ubiegły weekend, drużyna Szydłowianki Szydłowiec pauzowała. Zajmujący przed tą kolejką piątą lokatę zespół „Niebieskich” liczył na potknięcia bezpośrednio mu zagrażających drużyn. W tym przypadku chodziło przede wszystkim o drużyny wyprzedzające Szydłowiankę w tabeli, czyli o drugie Mazowsze Grójec, trzecią Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki, czwartą Mszczonowiankę Mszczonów, oraz będące bezpośrednio za naszą drużyną szóste Okęcie Warszawa, siódmą Energię Kozienice, i ósmego Orła Wierzbica.

Większość spotkań na których zależało sympatykom Szydłowianki zakończyło się raczej na niekorzyść naszej drużyny. W efekcie czego „Niebiescy” spadli o jedno oczko i obecnie po 14 kolejkach spotkań plasują się na szóstej lokacie. Drużyną która wyprzedziła nasz zespół w tabeli okazało się Okęcie Warszawa – które pokonało u siebie Józefovie Józefów 2:1. Na szczęście zarówno Orzeł Wierzbica (remis w Raszynie z UKS Łady) jak i piłkarze Energii Kozienice (porażka w Garwolinie z Wilgą 0:1) nie wygrali swoich meczów.

Niestety większych potknięć nie miały drużyny znajdujące się wyżej w tabeli niż Szydłowianka Szydłowiec, powiększając tym samym przewagę nad naszym zespołem. Mazowsze Grójec pokonało u siebie Victorię Sulejówek 1:0. Mszczonowianka Mszczonów pokonała na wyjeździe PKS Radość Warszawa 4:1. Dwa oczka zgubiła jedynie Ożarowianka, która na własnym bosiku podzieliła się punktami ze Spartą Jazgarzew.

Obecnie Szydłowianka zajmuje 6. lokatę w tabeli. Nasza drużyna traci już 9 pkt. do liderującej Pogoni II Siedlce i 2 pkt. do piątego w tabeli Okęcia Warszawa. Natomiast wciąż posiada punkt przewagi nad znajdującymi się na miejscach 7-9 drużyn Energii Kozienice, Orła Wierzbica i Drukarza Warszawa (przy czym zarówno Energia jak i Orzeł mają o jedno spotkanie rozegrane więcej od zawodników z Targowej).

W następnej kolejce Szydłowianka Szydłowiec spotka się na własnym stadionie z Oskarem Przysucha w „małych derbach” regionu. Mecz odbędzie się 27 października o godzinie 14:00.