2019-04-25

Imieniny: Filipa i Pauliny

Ruszyła Powiatowa Liga Piątek Piłkarskich

by Marek Sokołowski on Lipiec 8, 2013

Powiatowa Liga Piątek Piłkarskich rozpoczęła rozgrywki. To już trzecia edycja imprezy, która wystartowała pierwszy raz w 2011, z inicjatywy radnego Artura Ludwa. Turniej będzie rozgrywany, w każdą niedzielę lipca. Zwycięska drużyna otrzyma Puchar Starosty Szydłowieckiego. W niedzielę 7 lipca na wielofunkcyjnym boisku ZSO im Sienkiewicza w Szydłowcu, dokonano oficjalnego otwarcia rozgrywek.

W meczu pokazowym wystąpili piłkarze Akademii Piłkarskiej z Szydłowca i mali zawodnicy „Gryfii” Mirów. Chłopcy z rocznika 2005, a nawet młodsi dawali z siebie wszystko. Ostatecznie po rzutach karnych wygrali młodzi piłkarze z Mirowa. Po przedmeczu dziecięcych drużyn, do rywalizacji przystąpili dorośli. Łącznie zgłosiło się jak poinformowali organizatorzy 10 drużyn. Na boisku Liceum, było wiele słońca i gorącej sportowej rywalizacji. Powiatowa Liga umożliwiła udział w rozgrywkach zawodnikom zrzeszonym w klubach sportowych.

Drużyny biorące udział w Powiatowej Lidze Piątek Piłkarskich 2013: Narodowy Szydłowiec, Huragan Budki, Młodzi Gniewni, Budki Team, Słoń Team, Wybrzeże Klatki Schodowej, Iskra Opole, Postęp Łaziska, Toolmex-Truck, Miszczowie.