2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Rusza Hackathon Bridge Poland to Ukraine

by Bartosz Kaluga on Lipiec 24, 2014

Ruszyła strona konkursu adresowanego do młodzieży i studentów z Polski i Ukrainy. Na zwycięzców czeka grant w wysokości 10 000 Euro. Biznes, kultura i społeczeństwo – to trzy kategorie, w których będą rywalizować polsko-ukraińskie zespoły. Celem projektu jest m.in. wykorzystanie technologii do zintegrowania społeczeństw Polski i Ukrainy. Inicjatorem konkursu jest były minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni. Polskimi patronami projektu są Fundacja Otwarty Dialog oraz Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego. Ze strony Ukrainy działaniom patronuje Fundacja „Swichado”.

Jesienią jury wybierze najlepsze projekty, które zostaną wdrożone w przeciągu trzech miesięcy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi technologicznych i wiedzy ekspertów z trzech fundacji patronackich.

Prezentacja konkursu odbyła się pod koniec czerwca br. w Centrum Polskich i Ukraińskich Studiów przy Uniwersytecie Narodowym „Akademia Kijowsko-Mohylańska”. W ramach prezentacji wystąpił inicjator akcji Michał Boni. „Postanowiliśmy zaktywizować młodych liderów, przedsiębiorców i twórców do stworzenia wspólnych ukraińsko-polskich projektów. Pomysł polega na tym, żeby poprzez internet łączyć ludzi z Polski i Ukrainy, dawać im możliwość dyskutowania, poznawania się nawzajem i tworzenia wspólnych projektów” – podkreślił Boni.

„Hackathon Bridge – z Polski do Ukrainy” to konkurs nastawiony na poszukiwanie oryginalnych rozwiązań na drodze polsko-ukraińskiej integracji. Wspólne ukraińsko-polskie zespoły młodych ludzi w wieku do 28 lat mają możliwość otrzymania grantu w wysokości do 10 000 Euro na realizację projektów w sferze biznesu, kultury i inicjatyw społecznych. Projekt powinien zostać zrealizowany w ciągu trzech miesięcy. Konkurs potrwa do 31 sierpnia 2014 r. Zgłoszenia do udziału można dokonać na stronie konkursu, a współwykonawców realizacji projektu znaleźć na stronie akcji na Facebooku.

Szersze informacje są dostępne na stronie: hackathonbridge.com

Źródło: http://pulaski.pl/index.php/aktualnosci-2/wydarzenia2/704-rusza-hackathon-bridge-poland-to-ukraine