2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii

by Bartosz Kaluga on Styczeń 14, 2015

Już od 19 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w naszym regionie. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas zimowego odpoczynku to główny temat szkolnych pogadanek jakie prowadzą policjanci z Szydłowca.

Praktycznie już od pierwszych dni zajęć szkolnych po przerwie świątecznej policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Szydłowcu rozpoczęli kolejne szkolne pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Prowadzone  spotkania w szkołach  są wstępem do działań prewencyjnych „Bezpieczne Ferie 2015” jakie będą realizować Nasi policjanci w okresie od 19 stycznia do 01 lutego 2015 roku.

Podczas spotkań funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi i przypominają o zasadach bezpiecznych zachowań podczas zabaw na wolnym powietrzu oraz w domu. Apelują do naszych pociech jak bardzo jest niebezpieczne przebywanie na zamarzniętych zbiornikach wodnych, a  zwłaszcza gdy lód  jest cienki  i nie przewidywalny . Również policjanci przekazują  praktyczne wskazówki jak prawidłowo się zachować w sytuacjach niebezpiecznych gdy  pod nami załamie się lód i w jak sposób wezwać pomoc. Niewątpliwie kolejną  ważną rzeczą co do której ciągle mówią funkcjonariusze  to obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmroku. W trakcie spotkań są również wyświetlane filmy edukacyjne.

asp. szt. Dariusz Gawęda

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu