2022-12-03

Imieniny:

Rowerowy Rajd Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

by Marek Sokołowski on Czerwiec 25, 2018

Przy Pomniku Powstańców Styczniowych

W sobotę ( 23 czerwca 2018), pomimo „kiepskiej ” i zmiennej pogody rowerzyści z Szydłowca wyruszyli z Rynku Wielkiego na rajd rowerowy, rozpoczynając cykl letnich eskapad. Pierwszy przystanek był w Chlewiskach. Tu zwiedzanie Muzeum Techniki, z przewodnikiem panem Zbigniewem, który podzielił się swoją wiedzą o tym zabytkowym obiekcie. Tutaj rowerzystów spotkała miła niespodzianka …, zlot fanów i użytkowników WAG.

Następny etap to miejsca szczególne, jak mówił Andrzej Jarzyński, prezes Wspólnoty Szydłowieckiej, jeden z organizatorów Rajdu „Odwiedziliśmy miejsca, które są kamieniami patriotyzmu i pomnikami polskości oraz wielkiej miłości ludzi do Ojczyzny. Skłoby -cmentarz, Stefanków – pomnik i krzyż , Stefanków – pomnik Powstańców Styczniowych.

W tych szczególnych miejscach uczestnicy zapalili znicze. W chwili skupienia i refleksji wysłuchali informacji o tych wydarzeniach.
Pomimo deszczu i wiatru – myślę że było super a przebijające się słońce było też nagrodą i dodatkiem do fajnej jazdy – powiedział A. Jarzyński”

Organizatorzy zapewniają, że będą następne rowerowe wycieczki po Ziemi Szydłowieckiej i już dziś na nie miło zapraszają, zachecając do turystyki rowerem po naszej małej ojczyźnie.
https://www.facebook.com/PortalSzydlowiecki/