2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Rodzina z Łazów, będzie miała znów dom

by Marek Sokołowski on Maj 15, 2015

Rodzina z miejscowości Łazy, która w wyniku pożaru straciła cały dorobek swojego życia odbudowuje swój dom. Wykonanie prac remontowych jest możliwe dzięki wsparciu płynącemu od ludzi dobrej woli. Pogorzelcy zostali m.in. objęci pomocą MOPS-u, który przekazał im zasiłek celowy z tytułu zdarzenia losowego z przeznaczeniem na remont. W kwietniu burmistrz Artur Ludew oraz Karol Siebyła – radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu,  odwiedzili mieszkańców wsi Łazy, zapoznali się z postępami prac przy odbudowie domu i przekazali 3 tysiące złotych pomocy udzielonej przez pragnącego zachować anonimowość darczyńcy. W spotkaniu tym uczestniczyli również: Arkadiusz Sokołowski – radny Rady Miejskiej i sołtys wsi Łazy – Jan Karpeta oraz Dorota Jakubczyk – przewodnicząca Komisji Budżetu Rady Miejskiej w Szydłowcu, która również pomaga pogorzelcom.

Są w tej sprawie kolejne dobre wiadomości. Na specjalną prośbę Burmistrza Szydłowca  w sprawie przyznania pomocy ze środków finansowych ogólnej rezerwy budżetu, wystosowaną w marcu br. do Premier Ewy Kopacz, poszkodowana rodzina otrzyma dotację celową na zakup materiałów budowlanych i sfinansowanie prac związanych z remontem.

Wiadomość o wydaniu pozytywnej decyzji w tej sprawie przez Wojewodę Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego, wpłynęła do ratusza w poprzednim tygodniu, a pieniądze w ciągu kilku dni trafią do potrzebujących.

To budujące, że w przypadku nieszczęścia można  liczyć na pomoc drugiego człowieka. Cieszy również zrozumienie i dobra współpraca na różnych szczeblach samorządu oraz w jednostkach państwowych. Burmistrz Ludew skierował w związku z udzieloną pomocą, serdeczne słowa podziękowania dla Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz i Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

UMP