2022-12-09

Imieniny:

Rodzaje kredytowych oferowanych w bankach

by Bartosz Kaluga on Sierpień 18, 2017

Banki w swojej ofercie mają wiele produktów kredytowych takich jak kredyty gotówkowe czy karty kredytowe, dzięki czemu możemy zdecydować czy chcemy mieć stały dostęp do gotówki, np. w formie limitu zadłużenia na koncie, czy może wolimy otrzymać jednorazowo większą i potem spłacać ją w comiesięcznych ratach.

Niezależnie od formy jaka nas interesuje warto zapoznać się z tym co oferują nam banki.

Karta kredytowa

To produkt pozwalający na korzystanie z pieniędzy banku w dowolnej chwili w ramach przyznanego nam limitu. Limit ustalany jest na podstawie naszych comiesięcznych dochodów, zdolności kredytowej oraz historii w BIK. Posiadając kartę kredytową nie musimy mieć pieniędzy na koncie, aby móc dokonać płatności. To idealna opcja dla osób, które stale potrzebują gotówki, a nie chcą brać kredytu gotówkowego.

Zaletą kart kredytowych jest tak zwany grace period, czyli okres w którym pożyczone pieniądze nie podlegają oprocentowaniu. Oznacza to, że będziemy musieli oddać tyle, ile wydaliśmy, bez dodatkowych opłat. To główny powód, dla którego ludzie decydują się na wyrobienie karty kredytowej. Jest to okres od ostatniego dnia okresu rozliczeniowego karty do dnia, w którym bank wymaga spłaty zadłużenia.

Najlepsze karty kredytowe znajdziesz tutaj

Kredyt gotówkowy

Dla osób, które pilnie potrzebują zastrzyku gotówki na dowolny cel idealnym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Jest to spore zobowiązanie finansowe, dlatego decyzja o podjęciu kredytu powinna zostać podjęta na spokojnie. Bank na podstawie naszej zdolności kredytowej decyduje ile jest nam w stanie pożyczyć. Warto tutaj dokładnie zastanowić się nad tym jakiej sumy dokładnie potrzebujemy, aby ograniczyć koszty pożyczki do minimum.

Kredyt hipoteczny

To produkt kredytowy skierowany dla osób, które marzą o zakupie, remoncie lub budowie własnej nieruchomości. Decydując się na kredyt hipoteczny należy wiązać się z zobowiązaniem finansowym na wiele lat, dlatego decyzję o kredycie należy poważnie przemyśleć.

Pożyczka hipoteczna

To opcja dla osób, które potrzebują bardzo dużego przypływu gotówki. Warunkiem koniecznym, aby uzyskać pożyczkę hipoteczną jest posiadanie własnej nieruchomości, gdyż będzie ona zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy.

Kredyt konsolidacyjny

Posiadasz wiele zobowiązań finansowych w postaci innych kredytów? Konsolidacja jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Pozwala na połączenie kilku rat w jedną, często mniejszą, z możliwością przedłużenia okresu spłaty.