2022-05-17

Imieniny: Marka i Elżbiety

Rewitalizacji uroczysty koniec. Zagra „Zakopower” i gwiazdy muzyki

by Marek Sokołowski on Październik 30, 2014 · 2 komentarze

Zbliża się oczekiwana data zakończenia prac rewitalizacyjnych, w związku z czym w Szydłowcu Burmistrz i Rada Miejska zapraszają mieszkańców do udziału w uroczystościach , które mają bardzo bogaty program. Projekt kluczowy pt. „Odnowa zabytkowych obiektów i przestrzeni publicznej w Szydłowcu, poprawa funkcjonalności i dostępności infrastruktury kulturalnej i turystycznej dla mieszkańców Mazowsza, realizowany był na przestrzeni kilku ostatnich lat.

W pierwszym dniu obchodów zakończenia  projektu rewitalizacyjnego, 7 listopada problematyka rewitalizacji będzie tematem konferencji „Szydłowiec, rewitalizacja, rozwój”, w której zaplanowano wystąpienia m. in. Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego, prof. dr hab. Marka Bryxa, dr. hab. prof. UMCS Dariusza Kupisza, Leszka Stafieja publicysty i eksperta komunikacji społecznej oraz innych specjalistów z różnych dziedzin.

W programie ogólnodostępnym będzie gratka dla miłośników muzyki, 8 listopada na dziedzińcu zamkowym już o15  Aleksandra Michalska, o 15.30 Zuzanna Gadowska, a później: o 16 zespół „Don Vasyl” i Gwiazdy Cygańskiej Pieśni, o 17.30 zespół „Tacy Sami”, o 19 zespół Zakopower”.

9 listopada to dzień zespołów miejscowych. O godz. 15 rozpocznie Miejska Orkiestra Dęta, o 16 Koncert Chóru „Gaudium Canti”, a o 17 przed publicznością wystąpi zespół instrumentalny „Pol Orffa”. Obchody zakończy pokaz sztucznych ogni, zaplanowany na godz. 18.

We wszystkie te dni 7,8,9 listopada w rewitalizowanych obiektach będą otwarte drzwi dla zwiedzających.

Obchody patronatem objęła Prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz, Marszalek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Metropolita Częstochowski Ks. Abp Wacław Depo.

Portal Szydłowiecki jest patronem medialnym tego dużego przedsięwzięcia.