2018-01-23

Imieniny: Macieja i Bogusza

Remis Szydłowianki Szydłowiec. Orzeł Wierzbica coraz bliżej spadku.

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 30, 2013 · 1 comment

27 kwietnia piłkarze Szydłowianki Szydłowiec wyjechali na swój kolejny wyjazd w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej (grupa: południe). Tym razem przeciwnikiem „Niebieskich” była sklasyfikowana pozycję wyżej w tabeli Józefovia Józefów. Mecz piątej Józefovii z szóstą Szydłowianką był jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań w kolejce. Szydłowianka – kasując trzy punkty w Józefowie miałaby szansę nie tylko przeskoczyć sobotniego rywala (drużyny w tabeli dzielił 1 pkt.), ale także zbliżyć się do podium.

Ostatecznie w dramatycznych okolicznościach udało się „tylko i aż” zremisować. Nasza drużyna nie dość że podniosła się z wyniku 0:2 w pierwszej połowie, to jeszcze walcząc do ostatniej minuty uratowała remis strzelając bramkę w 89′ minucie. I choć pozostaje niedosyt, to biorąc pod uwagę okoliczności, fatalne warunki atmosferyczne, sztuczną murawę (do której gracze nie są przyzwyczajeni) należy wynik z Józefowa zaliczyć do korzystnych. W następnym meczu drużyna Andrzeja Koniarczyka spotka się z 1 maja z Wulkanem Zakrzew w małych derbach regionu radomskiego. Najbliższy mecz w Szydłowcu zostanie rozegrane w najbliższy weekend z rezerwami Znicza Pruszków.

Józefovia Józefów – Szydłowianka Szydłowiec 3:3 (2:1)

Krupiński 16′ 28′; Iwan 64′ – P. Janik 45+2′; Rafalski; Ł. Janik 89′

Szydłowianka: Wieczorek – P. Janik, M. Kobylarczyk, S. Jakubczyk, Suwara – Łaciak, Drożdżał, Grymuła, Szyszka, Gołda – Ł. Janik

Zmiany:

30′ Suwara → Wiatrak (Ż)

57′ Szyszka → Okła

57′ Gołda → Miller

68′ Kobylarczyk → Rafalski

Pozostałe drużyny:

Orzeł Wierzbica coraz bliżej IV ligi. W ostatnim spotkaniu ulegli w Kleszczowie lokalnej Omedze 1:6. Porażka spowodowała spadek na czternaste, spadkowe miejsce w tabeli. W następnym meczu w najbliższą środę drużyna z Wierzbicy rozegra zaległe derby z Bronią Radom.

Oronka Orońsko przegrała u siebie niespodziewanie z Iłżanką Kazanów 0:1. Tym samym drużyna z powiatu szydłowieckiego spadła na 11 miejsce w tabeli. Następne spotkanie drużyna rozegra z ósmą w tabeli Pilicą Nowe Miasto nad Pilicą.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiła Ruszcovia Borkowice, pokonując u siebie wysoko sklasyfikowany Proch Pionki 1:0. Dzięki zwycięstwu Ruszcovia awansowała na 9 pozycję w Tymex Lidze Okręgowej. KS Warka będzie następnym rywalem Borkowiczan.

W meczu na dnie dole tabeli Klasy A, Hubal Chlewiska wygrał z Akcją I Jastrzębia 1:0. Nie udało się dokończyć meczu KS Jastrząb z Gryfem Policzna – w 20 minucie przy stanie 1:1 mecz został przerwany, po wtargnięciu na murawę kibiców.