2019-06-18

Imieniny: Wincentego i Wodzisława

Remis na początek.

by Marek Sokołowski on Sierpień 12, 2013

W pierwszym ligowym meczu sezonu 2013/2014 drużyna Szydłowianki Szydłowiec bezbramkowo zremisowała w Warszawie z miejscowym Drukarzem. Na stadionie w Parku Skaryszewskim im. Jana Paderewskiego choć bramek nie oglądaliśmy, to okazji do ich zdobycia nie brakowało.

Szydłowianka do Warszawy jechała po trzy punkty – tego nie ukrywali ani piłkarze, ani trener Andrzej Koniarczyk. Po serii bardzo dobrych sparingów, które w zdecydowanej większości wygrała aplikując przeciwnikom za każdym razem po kilka goli „Niebiescy” jechali na mecz z beniaminkiem ligi, który w swoich sparingach grał – w kratkę. W pierwszej połowie oglądaliśmy szybki mecz, z dogodnymi okazjami obydwu drużyn. Z biegiem czasu jednak, gospodarze zyskiwali coraz większą przewagę co przekładało się w linii prostej na większa ilość sytuacji Drukarza. Brakowało albo precyzji, albo na posterunku czuwał nasz bramkarz. Druga połowa meczu wniosła nową świeżość w grę naszego zespołu. Stwarzane sytuacje były bardziej groźne. Swoje okazje mieli Czarnecki, Grymuła i Suwara.

Wynik bezbramkowy, biorąc pod uwagę powyższe okoliczności musi pozostawiać niedosyt. Na wyciąganie wniosków – w kontekście pytań o przygotowanie drużyny – na pewno jest za wcześnie.

Szydłowianka: Wieczorek – Drożdżał(Ż), Jakubczyk, M. Kobylarczyk (Ż), Biela(Ż) (57′ Suwara) – Szyszka (46′ Ł. Janik), Zagórski (Ż), Grymuła(Ż), Turczyk(Ż) (57′ Konopka) – Teboh (84′ Miller), Czarnecki(Ż)

Pozostałe wyniki:
Okęcie Warszawa – Mazowsze Grójec 1:2
UKS Łady – Wilga Garwolin 1:1
Oskar Przysucha – Energia Kozienice 5:0
PKS Radość (Warszawa) – Józefovia Józefów 0:2
Ożarowianka Ożarów Maz. – Orzeł Wierzbica 0:0
Pogoń II Siedlce – Znicz II Pruszków 5:3
Sparta Jazgarzew – Mszczonowianka Mszczonów 1:4
Victoria Sulejówek – pauza