2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

Relacja z wizyty w Warszawie

by Bartosz Kaluga on Styczeń 25, 2014

23 stycznia kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Szydłowca i okolic udała się w odwiedziny do Pana Prezydenta. Portal Szydłowiecki dzięki panu Sławomirowi Nojkowi – prezesowi Fundacji Aktywizacji Społecznej Kanon przedstawia relację z tej gościny w Warszawie.

Organizatorem wyjazdu na zaproszenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego był Urząd Miejski, Pojechali m.in: samorządowcy, dyrektorzy i prezesi miejskich spółek, nauczyciele, emeryci, dzieci i młodzież z szydłowieckich szkół, lokalne media oraz mieszkańcy Szydłowca.

Wyjazd z Szydłowca nastąpił kilka minut po 7 po sprawdzeniu listy obecności przez  burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego. Najważniejszym punktem wyjazdu do Warszawy było spotkanie z Prezydentem, jednak z powodu ważnych spraw wagi państwowej – konflikt na Ukrainie, mieliśmy jedynie możliwość obejrzenia gabinetów, pokoi w których przyjmuje się gości, oraz salę kolumnową najbardziej chyba znaną z przekazów telewizyjnych, choćby z wręczania nominacji nowym ministrom. Przesympatyczna pani przewodnik opowiedziała nam również historie Pałacu Prezydenckiego .

Następnie udaliśmy się do Sejmu RP, gdzie spotkaliśmy się z Marszałek Sejmu Ewą Kopacz oraz z Premierem RP Donaldem Tuskiem, obecnym był również  minister w kancelarii premiera  Paweł Graś.

Zostaliśmy przyjęci jak bardzo ważni goście, serdecznie i z szacunkiem mimo iż przyjmowali nas najważniejsi ludzie w Polsce.

Wzięliśmy również udział w obradach Sejmu RP, oglądając to co dzieje się na sali sejmowej z galerii widokowej pod czujnym okiem Straży Marszałkowskiej. Tematem obrad Sejmu były problemy służby zdrowia i wniosek o odwołanie ministra zdrowia Arłukowicza. Poznaliśmy również historię Sejmu i umożliwiono nam zobaczenie miejsc, które większość zna z telewizji.

Wszystkim dopisywały humory szczególnie mieszkańcom Szydłowca, duże zadowolenie wyrażały dzieci i młodzież, uśmiech na twarzach emerytów mówił sam za siebie, fajny klimat tworzyli nauczyciele i prezesi spółek gminnych, wszystkim zaś zręcznie kierował oczywiście Pan Burmistrz, a samorządowcy (Bednarczyk, Jakubowski, Łyczek, Winiarski) byli ,,myślami jakby gdzieś indziej „.

Autor tekstu: Sławomir Nojek

Autor zdjęć : Łukasz Piorun- FOTO-SZYK