2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Reklamuj się z nami w 2015 roku!

by Bartosz Kaluga on Grudzień 28, 2014

Zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą reklamową Portalu Szydłowieckiego na rok 2015. W ostatnich miesiącach odnotowaliśmy gwałtowny wzrost zainteresowania naszym medium internetowym. Szczególnie budujące są statystyki odwiedzin na naszym oficjalnym fan page na Facebooku, gdzie zbliżamy się krok po kroku do 3 000 polubień.

Dlatego też przedstawiamy nową ofertę reklamową na 2015 rok. Na Portalu Szydłowieckim do tej pory promowały się głównie firmy powiązane bezpośrednio z Massive Marketing oraz Sintra Consulting oraz instytucje z poza naszego regionu. Te ostatnie odnajdywały nas drogą internetową i chciały również poprzez ten kanał promować swoje usługi do mieszkańców ziemi szydłowieckiej.

Chcielibyśmy jednak w większym stopniu promować nasz lokalny biznes, który jest podstawowym czynnikiem do wzrostu zatrudnienia w naszym powiecie. Nowa oferta dostosowana jest do potencjału reklamowego Portalu Szydłowieckiego i realnych możliwości promocji jakie niesie nasze medium. Dlatego przedstawiamy ofertę na banery reklamowe oraz artykuły sponsorowane optymalizowane pod wyszukiwarki internetowe, najtańsza forma reklamowa już od 40 zł/miesiąc.

Dlaczego Marketing w Internecie?

Marketing internetowy z roku na rok odnotowuje znaczący wzrost, a Polska jest jednym z krajów z największą dynamiką wzrostu. Dla przykładu w 2014 r. wartość e-handlu w Polsce może wynieść już ponad 30 mld zł. Pod względem wartości zakupów z roczną dynamiką 16-17 proc. jesteśmy obok Czech najszybciej rozwijającym się rynkiem Europy. Jak donoszą wyniki ostatnich badań Centrum Badania Opinii Społecznej na temat eCommerce w Polsce, już niemal jedna trzecia internautów (30 proc., czyli jedna piąta ogółu dorosłych – 19 proc.) przynajmniej raz w życiu sprzedała coś przez Internet.

Mimo tego jesteśmy nadal kilka lat wstecz za krajami zachodnimi, szczególnie Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią, czy też Niemcami. Niemniej jednak coraz więcej firm w Polsce zwiększa budżet na marketing i promocję poprzez kanał marketingu internetowego. Wydaje się, że jest tylko kwestią czasu jak mieszkańcy naszego regionu również zaczną aktywnie korzystać z tego rozwiązania marketingowego i sprzedażowego.

Marketing w regionie ziemi szydłowieckiej

Przejawem wzrostu zainteresowania marketingiem w Internecie – w tym konkretnym przypadku mowa o marketingu politycznym – były ostatnie wybory samorządowe, m.in. aktywność niektórych kandydatów w social media czy inicjatywa społeczna jak Skuwamy Szydłowiecki Beton. Dla przykładu na wywiad przedwyborczy w II turze na łamach PS zdecydowali się kandydaci z poszczególnych gmin, którzy ostatecznie wygrali wybory samorządowe (Gmina Jastrząb, Gmina Orońsko, Gmina Chlewiska). W przypadku największej gminy powiatu szydłowieckiego obaj kandydaci na Burmistrza w II turze zdecydowali się na udzielnie wywiadu. Jedynie kandydaci na stanowisko Wójta z Gminy Mirów zrezygnowali z tej formy promocji swojego programu wyborczego.

Niestety niewiele firm z naszego regionu decyduje się na wykorzystanie kanału internetowego do promocji swojej działalności. Mowa tu o dużych firmach w odniesieniu do marketingu krajowego jak i międzynarodowego. To samo tyczy się również mniejszych przedsiębiorstw, które mogą w łatwy sposób promować zarówno swoją działalność, czy okazjonalne promocje na towary i usługi, poprzez m.in. lokalne portale. Inną metodą są na przykład płatne kampanie płatnych linków sponsorowanych AdWords Google, dzięki którym można docierać do szerszego grona klientów. Wiele firm argumentuje, że marketing w Internecie nie jest dla nich efektywnym rozwiązaniem, mając na uwadze wybraną grupą docelową klientów, a narzędzie to nie jest przydatne w promocji usług w naszym regionie.

Dlatego w ostatnim półroczu oprócz pracy dla krajowych oraz międzynarodowych klientów, poświęciłem również sporo czasu na przygotowanie ‘nowych warunków’ / ‘nowego środowiska’ do integracji mieszkańców powiatu i promocji lokalnego biznesu, szczególnie tego mniejszego, drogą internetową. Pierwszym krokiem jest promocja poprzez medium internetowe jakim jest Portal Szydłowiecki, z miesiąca na miesiąca zwiększającego wyraźnie swój zasięg. W niedalekiej przyszłości zostaną uruchomione przez Massive Marketing nowe media internetowe dla mieszkańców naszego regionu.

Wkrótce przedstawimy również ofertę na darmową promocję stron internetowych oraz sklepów internetowych zbudowanych przez mieszkańców ziemi szydłowieckiej na platformie 1 Minute Site (zarówno dla wersji darmowej jak i płatnych pakietów) na łamach Portalu Szydłowieckiego.

 Zapraszam do kontaktu

Bartosz Kaluga

bkaluga@portalszydlowiecki.pl