2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Regionalne fascynacje – konkurs rozstrzygnięty!

by Bartosz Kaluga on Listopad 7, 2016

W sobotę 5 listopada 2016 roku w Kawiarni Artystycznej Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku  odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu fotograficznego „Regionalne Fascynacje”, organizowanego przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko.

W tym roku organizator konkursu zmodyfikował regulamin, który dopuścił uczestnictwo w nim fotografów amatorów spoza gminy Orońsko, co pozwoliło na większą promocję Orońska w innych regionach kraju.

Na konkurs nadesłano 82 prace przy czym w kategorii wiekowej do 18 lat zgłoszono 58 zdjęć, a w kategorii powyżej 18 lat zgłoszono 24 zdjęcia. Komisja konkursowa w składzie Sylwester Różycki (Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko), Jarosław Pajek (doktor sztuki  – przedstawiciel CRP w Orońsku) oraz Halina Kaczor (przedstawiciel Urzędu Gminy w Orońsku) oceniła nadesłane zdjęcia w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii powyżej 18 lat Autorami nagrodzonych prac są: I miejsce – Wojciech Domagała z Kielc za zdjęcie pt.  „Mur”, II miejsce Beata Prokop-Gos z Dobruta (gm. Orońsko) za zdjęcie pt. „Opadajacy dym” oraz Magdalena Molenda z Orońska za zdjęcie pt.: „Piknikowe spojrzenie”.

Natomiast w kategorii do 18 lat Autorami nagrodzonych prac są: I miejsce – Katarzyna Kolasa z Orońska za zdjęcie pt. „Abrakadabra”, II miejsce – Elwira Jędrzejczyk z Wałsnowa (gm. Orońsko) oraz Adam Łyczak z Łazisk (gm. Orońsko) za zdjęcie pt.: „Ósmy kolor tęczy”.

Autorzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Szydłowieckiego oraz Wójta Gminy Orońsko. Po zakończeniu  ceremonii wręczenia nagród Autorzy zdjęć obejrzeli prezentację multimedialną pokazującą nagrodzone prace, a także dyskutowali nad założeniami regulaminowymi kolejnej edycji konkursu, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Nagrodzone prace znajdziecie na stronie Orońsko.org