2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Ręce precz od Polski

by Marek Sokołowski on Styczeń 19, 2016

Bardzo wielu Polaków jest oburzonych działaniami podjętymi przez Komisję Europejską przeciw Polsce. Dziś w dniu debaty w PE, zdecydowanie przeciw takiej postawie Komisji Europejskiej w Warszawie. Zdaniem organizatorów protestu działania Komisji nie mają analogii w podejściu władz Unii do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier – stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia d…la zasad solidarności europejskiej.

Demonstrujący okrzykami Beata, Beata wyrażali poparcie dla polskiej Premier. Postawę polityków z Nowoczesnej i PO, zaangażowanych w w skłonienie komisarzy do zajęcia się Polską określano dosadnym słowem Targowica.

Z aplauzem odnoszono się do stanowiska Węgier, które oceniono jako odważny głos w obronie Polski.  Najwięcej irytacji wywołały zaś słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza o „sterowanej demokracji a’ la Putin” świadczą albo o wyjątkowo złej woli, albo nieznajomości sytuacji politycznej w naszym kraju. Komentowano je dosadnym  haslem „Ręce precz od Polski”.

W Parlamencie Europejskim mertytoryczne wystapienie miała premier Beata Szydło. W ocenie komentatorów zawiedli się ci, którzy sądzili że Polska bedzie ukarana przez Unię. Organizatorem protesu w była: Prawica Rzeczpospolitej i Stronnictwo Pracy.