2022-12-01

Imieniny:

Realizacja zadań z I edycji Budżetu Obywatelskiego.

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 28, 2016

Kierując się zasadami dialogu społecznego i będąc sprzymierzeńcem wszelkich inicjatyw obywatelskich Burmistrz Artur Ludew rok temu po raz pierwszy wprowadził w Gminie Szydłowiec budżet obywatelski. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy gminy mają możliwość projektowania lokalnych wydatków i realnego wpływu na zakres przedsięwzięć realizowanych z budżetu.

Obecnie trwają prace przy zadaniach o wykonanie których wnioskowali mieszkańcy, składając do I edycji budżetu obywatelskiego stosowne projekty.

Na osiedlu „Nad Zalewem”, przy ulicy Mickiewicza powstał nowy plac zabaw dla dzieci. Utworzono dwie siłownie zewnętrzne, jedną na osiedlu „Wschód” w Szydłowcu, a drugą w miejscowości Majdów. Wkrótce w ramach budżetu obywatelskiego zostanie wykonane boisko do piłki plażowej w miejscowości Sadek, chodnik na Woli Korzeniowej oraz zadaszenie sceny i grilla przy remizie straży pożarnej w Wysokiej.

Przypominamy, że nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego już się zakończył. Więcej na temat BO 2017 przeczytacie TUTAJ