2019-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Radomski album z bł. Janem Pawłem II

by Marek Sokołowski on Kwiecień 3, 2014

„Święty Jan Paweł II na drogach Kościoła Radomskiego” – to tytuł albumu, jaki diecezja radomska przygotowała w hołdzie papieżowi, z okazji zbliżającej się kanonizacji. Autorem zdjęć jest Grzegorz Gałązka, zaś publikację wydało wydawnictwo Michalineum. Album wydano w 7 wersjach językowych.

We wstępie biskup Henryk Tomasik napisał, że „cały pontyfikat Jana Pawła II był wielkim otwieraniem serc dla Chrystusa, dla jego słowa i łaski, aby w człowieku mogło uobecnić się to, co święte”. Jak dodał, „Jan Paweł II pokazywał światu, że jest to możliwe ukazując prawdziwych świadków”. Przypomniał, że Ojciec Święty kanonizował 482 osoby i beatyfikował 1338 osób pokazując, że istnieje dużo dobra w świecie i możliwe jest zwycięstwo Boga w sercu człowieka. „Album, który bierzemy do ręki, pomoże nam chociaż częściowo dostrzec wielkość misji oraz głębię posługiwania Ojca Świętego Jana Pawła II” – napisał biskup radomski.

Album został wydany w języku polskim, włoskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i portugalskim. Na zdjęciach ukazana jest postać Jana Pawła II jako biskupa, kardynała i papieża, począwszy od uroczystości koronacyjnych obrazu Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie w 1968 roku, a kończąc na wizycie radomskich radnych z okazji nadania papieżowi tytułu honorowego obywatelstwa miasta Radomia w 2003 roku. W publikacji znajdziemy również zdjęcia z pobytu Jana Pawła II w Radomiu w 1991 roku. Rozdział „Święty Jan Paweł II na drogach Kościoła Radomskiego” napisał historyk, ks. Albert Warso z Watykanu. Albumy można zamawiać w Caritas Diecezji Radomskiej. Dostępny jest także w Księgarni św. Kazimierza oraz Księgarni Maryackiej (przy katedrze radomskiej). Cena albumu wynosi 30 zł.

rm / Radom, fot. KIK/Radom