2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Przyjdź Uratować Życie!

by Marek Sokołowski on Czerwiec 19, 2013

26 czerwca 2013r. na Rynku Wielkim w Szydłowcu w godzinach 9.00- 15.00 odbędzie zbiórka krwi, która organizowana jest specjalnie dla 2-letniego Jasia walczącego z białaczką. Akcja zachęca nas do działania hasłami: „Podaruj Kroplę Miłości”, Przyjdź Uratować Życie”. Krew może oddać każdy w wieku 18-65 lat, który nie chorował w przeszłości na choroby zakaźne i posiada przy sobie dowód osobisty.

Podczas akcji krwiodawcy będą mieli możliwość popodziwiania panoramy miasta z wieży Ratusza. 14 czerwca obchodziliśmy Światowy Dzień Honorowego Dawcy Krwi. Wtedy to cały świat dostrzega ludzi, którzy dobrowolnie dzielą się cząstka siebie z drugim człowiekiem, nie liczą na zapłatę. Wykazują się piękną i humanitarna postawą, za bezcenną kroplę krwi, która niejednokrotnie przywróciła komuś życie.

Akcje zbiórki krwi dla małego Jasia organizują Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu oraz Stowarzyszenie Krwiodawców Ziemi Szydłowieckiej.