2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Przygotowali paczkę dla potrzebujacej pomocy rodziny

by Marek Sokołowski on Grudzień 14, 2015

,,Szlachetna paczka” to ogólnopolski projekt jednoczący Polaków w mądrej pomocy rodzinom, które z niezawinionych przyczyn znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. To właśnie uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Publicznej szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu w tym roku, po raz pierwszy,  postanowili przystąpić do ogólnopolskiej tej dobroczynnej akcji.

W dniach od 8 do grudnia uczniowie licznie przynosili do Szkoły produkty żywnościowe i chemiczne oraz słodycze. Zakupiono także pralkę, aby wspomóc wybraną przez Szkołę rodzinę z Szydłowca, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariuszki działające w Szkole zapakowały zebrane produkty, które zostały przekazane Wolontariuszom z ,,Szlachetnej paczki” Angażując się w projekt nauczyciele i uczniowie nie tylko okazali serce potrzebującym, lecz  także pokazali, że potrafią działać wspólnie.

Dyrekcja Szkoły podziękowała za tak liczne włączenie się w akcję i zaprosiła do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Szlachetnej Paczki.

 

Info: Dorota Suligowska