2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Przez życie do życia

by Bartosz Kaluga on Październik 7, 2016

Zgodnie z dewizą Owidiusza Decroly’ego, który głosił maksymę o nauczaniu i wychowaniu dzieci niepełnosprawnych ” Przez życie do życia „
Uczniowie z klasy specjalnej pod kierunkiem nauczycieli p. D. Suligowskiej i p.E. Barszcz w jedną środę w miesiącu będą mieli zajęcia gospodarczo – kulinarne oraz będą rozwijać umiejętności samoobsługowe. Pierwsze takie zajęcia odbyły się dnia 5 października, gdzie uczniowie przygotowali pizze.
Uczniowie z niepełnosprawnością oprócz umiejętności czytania, pisania i liczenia, nabywają również wiedzę o praktycznej stronie życia tj. przygotowywanie posiłków, nakrywanie i podawanie do stołu, sprzątanie. Zajęciom tym przyświeca cel przygotowania naszych uczniów do autonomicznego życia w rodzinie i społeczeństwie. Zapewnienia każdej jednostce szansy na osiągnięcie sukcesu w życiu.
Nasze dokonania kulinarne zakończyły się degustacją i poczęstunkiem naszych przyjaciół i sympatyków klasy. Zajęcia sprawiły wiele radości oraz dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii naszym uczniom. Dzięki nim poczuli się oni dowartościowani i bardziej pewni swoich możliwości.
Info: Dorota Suligowska