2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Przestrzenie Wspólne IV – wernisaż wystawy

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 27, 2016

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek, zaprasza na wernisaż wystawy pt. Przestrzenie Wspólne IV, dwóch doktorantek Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie – Elżbiety ZArobek, Magdaleny Szyszkowskiej – Galeria Kaplica Zamkowa, niedziela 8 maja 2016 r, godz. 17.00.

Elżbieta Zrobek – urodzona w 1959 roku w Czeladzi. Absolwentka Wydziału Artystycznego w zakresie malarstwa sztalugowego na Uniwersytecie Śląskim w Pracowni prof. Jagody Adamus i dr Adama Molendy. W 2011 ukończyła studia podyplomowe w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz Pracownię Papieru pod kierunkiem prof. Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej. W 2012 roku rozpoczęła studia doktoranckie w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków okręg katowicki oraz grupy artystycznej „ANTIDOTUM”. Uprawia malarstwo sztalugowe, a także tworzy autorski unikatowy papier ręcznie czerpany. Udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Magdalena Szyszkowska – urodzona 25.05.1972 roku w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Dyplom pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej- Rzepeckiej, aneks do dyplomu- artystyczny papier unikatowy. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz nauczyciel zawodu na kierunku reklama wizualna, w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Od 2007 do 2014 roku pracowała jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa. Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Społeczno- Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadząc zajęcia z charakteryzacji, wizażu i stylizacji na kierunku Kosmetologia. W swojej pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym, pozyskiwanym z materiału roślinnego. Jest członkiem ZPAP- Oddział Lublin, oraz założycielką i członkiem „ Otwartej Grupy” skupiającej nauczycieli akademickich Instytutu Sztuk Pięknych w Lublinie. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym oraz bierze udział w plenerach i wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.

Wydarzenie na Facebook’u