2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Przemaszerowali dla Wioli

by Marek Sokołowski on Kwiecień 13, 2015

W niedzielne popołudnie, a dokładnie o godz. 14, mieszkańcy Szydłowca i ościennych gmin zjednoczyli się w Marszu Życia, zorganizowanym dla chorej na mukowiscydozę Wioli. Marsz wyruszył z Rynku Wielkiego, a następnie ulicami Radomską, Widok, Kościuszki, Zakościelną, Kamienną  powrócił na szydłowiecki Rynek.

W Marszu udział wzięli przedstawiciele: parlamentu w osobie posła Marka Suskiego, władz miasta i powiatu, szkół szydłowieckich oraz piłkarze MKS Szydłowianka, zawodnicy Rodzinnej Akademii Sportu oraz  Green Ducks Radom. Po oficjalnym marszu wszyscy przybyli spotkali się pod sceną ustawioną przy Ratuszu. Tutaj imprezę prowadzili Agnieszka Sobutka Klepaczewska wraz z Marcinem Banaszczykiem.

Na uczestników czekał  szereg ciekawych atrakcji. Na scenie wystąpili min. Żaneta Sasin, Olga Czarnota, Dominika Wąs, Tomasz Kraska, uczniowie szydłowieckich szkół, zespoły ludowe: Zespół Rodzinny z Korzyc oraz  Zespół  z Chustek, Kumosie z Sadku.
W trakcie festynu przybyli mieli możliwość skosztowania domowych ciast, zjedzenia pysznej  grochówki, ale nie tylko, była  również  loteria fantowa, możliwość przejażdżki na motorze, nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Była możliwość oglądania ratowniczo-gaśniczego wozu strażackiego i policyjnego radiowozu,  a także atrakcje innego rodzaju, jak choćby malowanie twarzy.

W trakcie festynu na Rynku, została  przeprowadzona licytacja wielu ciekawych rzeczy ofiarowanych przez ludzi dobrego serca.

W trakcie imprezy  pieniążki zbierane były przez wolontariuszy oraz Greenducks Radom, którzy dodatkowo przekazali na licytację rękawice z autografem Mameda Khalidova.

Punktem kulminacyjnym charytatywnej akcji i zbiórki funduszy na rzecz Wioli był występ zespołu Playboys oraz możliwość strzelenia karnego Burmistrzowi Miasta -Arturowi Ludwowi który bardzo wspierał całe przedsięwzięcie i czynnie brał w nim udział.

Podczas marszu przeprowadzona została również zbiórka krwi w trakcie której uzbierano około 22 litrów tego cennego płynu. Pogoda dopisała, a szczytne cel   cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, wszyscy przybyli chcieli pomóc Wioli, w przezwyciężeniu jej ciężkiej choroby. Jak podaje oficjalna strona Szydłowieckiego Marszu Życia, utworzona na facebooku, w trakcie imprezy udało się uzbierać ok. 15 706.30 zł i 1,9 € .

To już druga taka akcja zbiórki pieniędzy dla chorej Wioli. Inicjatorami  pomocy dla chorej dziewczyny są: Krystian Korba oraz Konrad Jóźwik z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oddział Szydłówek. W organizację włączyli się wszyscy chętni z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ich rodziny oraz najbliżsi.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli burmistrz Szydłowca Artur Ludew, starosta Szydłowiecki Włodzimierz Górlicki oraz proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Szydłówku ks. kan. Krzysztof Śliwak.

Agnieszka Gawor

zdjęcia: M. Sokołowsk, A. Gawor. Dostępne na: https://www.facebook.com/PortalSzydlowiecki