2018-11-15

Imieniny: Euzebiusza i Zdzisławy

Przełajowe zawody w Jastrzębiu

by Marek Sokołowski on Wrzesień 30, 2014

Na obiektach Zespołu Szkół w Jastrzębiu, 26 września odbyły się zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział blisko 280 uczniów ze szkół z terenu Powiatu Szydłowieckiego.

Zawody przeprowadzili Andrzej Koniarczyk – Powiatowy Koordynator ds. Sportu i Kultury Fizycznej, Leszek Mąkola oraz Konrad Korzeniowski – nauczyciele wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Jastrzębiu. Dla 3 najlepszych zespołów w poszczególnych kategoriach pamiątkowe medale i dyplomy wręczali: Artur Ludew – Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Bezpieczeństwa Rady Powiatu w Szydłowcu, Zbigniew Sarnat  – Dyrektor Zespołu Szkół oraz Katarzyna Owczarek – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Jastrzębiu.

Dwie najlepsze ekipy z poszczególnych kategorii uzyskały awans do Finałów Międzypowiatowych Ziemi Radomskiej.

Wyniki poszczególnych biegów:

szkoły  podstawowe – dziewczęta;

1)     PSP nr 2 Szydłowiec,

2)     PSP Mirów,

3)     PSP nr 1 Szydłowiec,

4)     PSP Jastrząb,

5)     PSP Chlewiska,

Składy zwycięskich szkół:

PSP nr 2 Szydłowiec: Sobczak Dominika, Sobczak Magdalena, Strzelec Karina, Skrzyńska Alicja, Owczarek Daria, Sroka Oliwia, Wabik Daria, Głuch Aleksandra, Dwojak Oliwia, Gaławanow Katarzyna – opiekun zespołu Katarzyna Staniewska Dziwirek.

PSP Mirów: Guz Luiza, Tarabasz Aleksandra, Nowak Karolina, Napora Emilia, Maciejczak Justyna, Dzik Małgorzata, Maciejczak Wiktoria, Głowacka Weronika, Ziółko Weronika, Bilska Zuzanna, Tarabasz Wiktoria, opiekun zespołu Stefańska Urszula.

Szkoły podstawowe – chłopcy:

1)     PSP nr 1 Szydłowiec,

2)     PSP nr 2 Szydłowiec,

3)     PSP Mirów,

4)     PSP Jastrząb,

5)     PSP Majdów,

6)     PSP Orońsko,

7)     PSP Chlewiska,

Składy zwycięskich szkół:

PSP nr 1 Szydłowiec: Czyżewski Maciej, Salamaga Kacper, Marciniak Filip, Wesołowski Jakub, Nowek Igor, Guzak Emil, Piasek Patryk, Figarski Kacper, Adamczyk Dawid, Sajecki Miłosz – opiekun zespołu Koniarczyk Andrzej

PSP nr 2 Szydłowiec: Smorongiewicz Kacper, Winecki Adrian, Rogala Patryk, Skałbania Kacper, Wiaderek Piotr, Wiaderek Paweł, Kurzawa Mateusz, Woźniak Cyprian, Napora Jakub, Wiatrowski Bartek – opiekun zespołu Wojcieszek Robert.

Szkoły gimnazjalne – dziewczęta:

1)     PG Jastrząb,

2)     PG Majdów,

3)     PG nr 2 Szydłowiec,

4)     PG Orońsko,

5)     PG Chlewiska,

6)     PG nr 1 Szydłowiec

7)     PG Mirów,

Składy zwycięskich szkół:

PG Jastrząb: Czarnota Małgorzata, Kamińska Magdalena, Brylewicz Nikola, Sławińska Katarzyna, Wagner Wiktoria, Woźniak Karolina, Fidut Andżelika, Kowalczyk Ola, Mróz Patrycja, Grzmil Magda, Długosz Sylwia – opiekun zespołu Korzeniowski Konrad,

PG Majdów:  Konieczna Agnieszka, Karpeta Anastazja, Kucharska Aleksandra, Sokołowska Laura, Dąbrowa Emila, Mamla Julia, Ozan Marta, Ciura Dominika, Kloczkowska Wiktoria, Ruśkowska Katarzyna – opiekun zespołu Adamczyk Rozalia.

Szkoły gimnazjalne – chłopcy

1)     PG Jastrząb,

2)     PG nr 1 Szydłowiec,

3)     PG Chlewiska,

4)     PG nr 2 Szydłowiec,

5)     PG Mirów,

6)     PG Majdów,

7)     PG Orońsko,

Składy zwycięskich szkół:

PG Jastrząb: Nowak Rafał, Jelonek Adrian, Herka Kuba, Pacek Sławek, Gajewski Kuba, Bednarczyk Eryk, Kobel Mateusz, Bilski Damian, Droś Piotr, Przytuła Piotr – opiekun zespołu  Korzeniowski Konrad

PG nr 1 Szydłowiec: Vesely Mateusz, Kazimierski Krzysztof, Kurzawa  Patryk, Biegaj M ateusz, Stępień Mikołaj, Bąk Emil, Łęcki Jakub, Czubak Kamil, Pijarski Szymon, Sadza Wiktor, Kwiecień Karol- opiekunowie zespołu Szymczyk Wojciech, Czarnecka Marzena.

Tekst i fot. Inga Pytka-Sobutka.