2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

„Przegrany remis” z Energią….

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 19, 2013

W środę 18 września piłkarze Szydłowianki Szydłowiec rozgrywali na stadionie przy ulicy Targowej swój kolejny ligowy mecz. Tym razem przeciwnikiem „Niebieskich” była nieco wyżej notowana Energia Kozienice.

Klub z Targowej wypracowuje sobie powoli coś, co – przy zachowaniu wszelkich proporcji – możemy nazwać własnym stylem. Od początku drużyna ustawiona wysoko w ofensywie oparte przede wszystkim na szybkich skrzydłach. Tak było i tym razem. Inicjatywa od początku należała do Szydłowianki. Swoje okazje mieli – szczególnie aktywny Czarnecki oraz Turczyk. Jednak bramek w tej połowie nie oglądaliśmy, a jej najważniejszym wydarzeniem była czerwona kartka dla zawodnika Energii – Walaska.

Po przerwie znowu śmielej zaatakowali gracze Szydłowianki. Podbudowani faktem gry w przewadze, już trzy minuty po wznowieniu wyszli na prowadzenie. Swoją pierwszą bramkę w sezonie po dośrodkowaniu Tomasza Zagórskiego zdobył Łukasz Janik. Najbliżej podwyższenia wyniku był Tomasz Turczyk, jednak piłka po jego uderzeniu nie znalazła światła bramki. Mniej więcej od 60 minuty rozpoczął się festiwal niezrozumiałych decyzji trenera Andrzeja Koniarczyka. Po kolei zaczął zdejmować chyba najbardziej wyróżniających się tego dnia graczy Szydłowianki – Janika, Zagórskiego i Turczyka. Trudno było nie odnieść wrażenia, że trener Koniarczyk na pół godziny przed końcem meczu i grając w przewadze jednego zawodnika zainteresowany był wyłącznie obroną wyniku. Zemściło się to bardzo szybko, bo jeszcze przed 70. minutą spotkania bramkę wyrównującą dla gości zdobył były gracz Szydłowianki Daniel Ciupiński. Rozochociło to kozieniczan, którzy w ostatnich dwudziestu minutach częściej zagrozili bramce Wieczorka niż przez pierwsze siedemdziesiąt minut. Natomiast w szeregi Szydłowianki wkradły się niepotrzebne nerwy. Bezsensowne długie piłki „bite” na pole karne przeciwnika w żaden sposób nie zagrażały bramce Energii, a jedynie mocno irytowały kibiców „Niebieskich”.

Ostatnie sześć minut Energia Kozienice grała w diewięciu, ale mimo to nie pozwoliła sobie strzelić bramki. Fatalna postawa Szydłowianki w drugiej połowie pozwoliła gościom wywieść remis z Szydłowca.

Szydłowianka Szydłowiec – Energia Kozienice 1:1 (0:0)
Ł.Janik ’48 – Ciupiński ’67

Szydłowianka: Wieczorek – Drożdżał, Jakubczyk, M.Kobylarczyk, Biela(Ż) – Turczyk (71′Szyszka), Grymuła, Zagórski(Ż) (66′Czarnota), Teboh (76′Miller), Ł.Janik (64′P.Kobylarczyk)- Czarnecki(Ż)

Obecnie Szydłowianka zajmuje 9. lokatę w tabeli. Następny mecz nasza drużyna Szydłowianki rozegra w Sulejówku z miejscową Victorią.