2019-04-25

Imieniny: Filipa i Pauliny

Przedsiębiorstwa z Powiatu Szydłowieckiego – nowa ankieta na łamach naszego Portalu

by on Lipiec 1, 2013

Zapraszamy do udziału w nowej ankiecie na łamach Portalu Szydłowieckiego. Tym razem przyglądamy się firmom działającym w naszym powiecie i pytamy, która z nich cieszy się największą popularnością w naszym kraju.

Politycy zamiast reformować kraj, sprzyjać inicjatywom pro-gospodarczym i pro-innowacyjnym skupiają się nadal na typowo populistycznych tematach. Gdyby nie przedsiębiorczość naszego narodu, właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, małych firm czy też większych przedsiębiorstw ciężko byłoby mówić w ostatnich latach o wzroście gospodarczym, a poziom bezrobocia mógłby wyglądać znacznie gorzej niż w chwili obecnej (w całej Polsce około 14%). Kwestia innego rozważania to obecne zarobki jak i formy zatrudnienia, które w dalszym ciągu znacznie różnią nas od pozostałych krajów Europy Zachodniej.

Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się dokładniej zbadać opinie naszej lokalnej społeczności na te temat prywatnej przedsiębiorczości w regionie. W nowej ankiecie pytamy, które przedsiębiorstwa z naszego powiatu zdaniem czytelników portalu są najbardziej cenione w swojej branży w Polsce. Do ankiety wybraliśmy 8 firm, naszym zdaniem największych prywatnych pracodawców na terenie Powiatu Szydłowieckiego.

(polls)
Poniżej przedstawiamy szczegółowy opis firm:

PPUiH ARIS
Firma powstała w 1996 roku i jest dziś zaliczana do grona największych producentów i dystrybutorów odzieży, obuwia, rękawic roboczych i ochronnych, środków ochrony głowy, oczu oraz dróg oddechowych w Polsce. Jej siedziba znajduje się w Szydłowcu przy ulicy Jastrzębskiej 15. Firma współpracuje z partnerami z całego świata (m.in. marki MTS, 3M, Peltor). Jest wielokrotnym laureatem wielu nagród i wyróżnień m.in. „Gazel Biznesu” przyznawanym za dynamikę rozwoju przez redakcję Pulsu Biznesu. W Szydłowcu znajdują się także należące do firmy szwalnia, pralnia i magazyn wysokiego składowania.

BIELLA SZYDLOWIEC Sp. z o.o.
Producent segregatorów oraz kartonowych artykułów towarzyszących. Spółka została powołana do życia w marcu 2004 roku. Jest częścią szwajcarskiej Grupy Biella. Szydłowiecka fabryka rocznie produkuje blisko 30 milionów segregatorów. Zakład produkcyjny cechuje ultranowoczesny park maszynowy. Biella Szydlowiec Sp. z o.o. to obecnie uznany europejski producent, którego wyroby dystrybuowane są w niemal całej Europie, Bliskim Wschodzie a nawet w Afryce. Jej siedziba znajduje się przy ulicy Leśnej 3 w Szydłowcu.

COMES Sokołowscy Sp. J. Spółka
Comes jest jednym z największych producentów placów zabaw dla dzieci w kraju. Siedziba firmy mieści się przy ulicy Kościuszki 128A, a zakład produkcyjny zlokalizowany jest w pod szydłowieckiej miejscowości Sadek. Jako jeden z liderów branży, przedsiębiorstwo jest laureatem wielu nagród. Produkty firmy znaleźć można praktycznie w każdym polskim powiecie.

SI ELEKTRON ZPChr
Firma jest głównym krajowym producentem uzwojeń do silników trakcji kolejowej i tramwajowej oraz nagrzewnic do pojazdów szynowych. Na rynku istnieje już ponad 60 lat. Swoją siedzibę zakład posiada w Szydłowcu, przy ulicy Garbarskiej 9. Firma jest m.in. kilkukrotnym laureatem „Gazeli Biznesu”.

PETER-STAR Sp. z o.o i Sp. - Sp. K.
Peter-Star zajmuje się wykonywanie kompleksowych usług w zakresie transportu ponadnormatywnego. Firma specjalizuje się również w transporcie kombinowanym. Swoje usługi wykonuje na terenie całej Europy, jak również krajów Wspólnoty Niepodległych Państw. Spółka posiada nowoczesną flotę pojazdów. Siedziba i baza transportowa znajduje się przy ulicy Kolejowej 86 w Szydłowcu.

PROFEL
Tradycje spółki sięgają jeszcze czasów przedwojennych, kiedy to rozpoczęła swoją fabryka Podkowiak. Lata zawirowań społeczno-gospodarczych sprawiły, że firma obecnie zatrudnia załogę stanowiącą w liczbach jedynie kilka procent tego, co w latach swojej świetności. Mimo to, nadal jest jednym z większych pracodawców w rejonie. Obecnie spółka zajmuje się produkcją elementów stalowych na zamówienie oraz świadczy usługi ślusarskie. Właścicielem spółki jest założona z inicjatywy pracowników Profela spółka „Profel Invest Sp. z o.o.” Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Kolejowej 36 w Szydłowcu.

STOLPAW
Firma Stolpaw jest uznanym na rynku producentem drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych. Początki działalności zakładu stolarskiego sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku, a o rozwój firmy dba obecnie już trzecie pokolenie właścicieli. Produkty Stolpaw można znaleźć w sklepach budowlanych w całej Polsce. Drzwi z Pawłowa były już wielokrotnie nagradzane przez prestiżowe instytucje branżowe i nie tylko – przede wszystkim w dziedzinie innowacyjności. Siedziba firmy mieści się w Pawłowie przy nr 230b.

TOOLMEX-TRUCK Sp. z o.o.
Spółka istnieje od 1990 roku. Głównym profilem jej działalności jest sprzedaż i serwis wózków widłowych nowych i używanych oraz części zamiennych. Firma jest wyłącznym importerem na Polskę wózków widłowych Hyundai. Posiada swoje oddziały w Świdnicy, Ożarowie Mazowieckim, Łomiankach, Pile i Sosnowcu. Siedziba, ale również hala techniczna, handlowa i serwisowa znajdują się w Szydłowcu przy ulicy Metalowej 7B.

Zapraszamy do udziału! Oddaj już teraz swój głos!