2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Protestują w sprawie stadionowej dokumentacji

by Marek Sokołowski on Grudzień 13, 2015

Władze MKS Szydłowianka zaprotestowały przeciwko decyzji radnych Komisji Edukacji Rady Miasta, którzy 27 listopada na posiedzeniu Komisji, negatywnie odnieśli się do umieszczenia w planie finansowym Gminy na 2016 rok 100 tysięcy złotych, na opracowania projektu budowalnego na modernizacje stadionu i rozbudowę budynku klubowego przy ulicy Targowej.

W czasie prac Komisji radni głosowali punkt uchwały Budżetowej Gminy Szydłowiec na 2016 rok, dotyczący wzmiankowanej dokumentacji projektowej. Wszyscy radni byli przeciwni wydatkowaniu pieniędzy z przyszłorocznego budżetu na ten cel.  W posiedzeniu uczestniczyło 6 członków komisji: Przewodniczący Maciej Kapturski, Paweł Bloch, Krzysztof Gula, Józef Jarosiński, Anna Majstrak i Leszek Jakubowski. Tych radnych Zarząd Szydłowianki pewnie na medalowym podium by nie umieścił!

Pieniądze mogą być jeszcze przeznczone na cel ten  o ile cała Rada Miejska podejmie taką decyzję. Środki mogą być skierowane na ten cel, przy nowelizacji budżetu,   jeśli będą takie możliwości finansowe w ciągu  roku budżetowego 2016. Samo opracowanie dokumentacji, o ile nie będzie szans jej realizację, niestety nic nie zmieni w stanie stadionu i może być tylko zbędnym wydatkiem. Istotą sprawy jest pozyskanie środków pomocowych, tak aby od lat oczekiwana modernizacja stadionu była w końcu zrealizowana.