2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

Prostota i styl w biurze – pokazujemy, jak to połączyć

by Bartosz Kaluga on Listopad 4, 2016

Projektując wnętrze biurowe stajemy przed wyzwaniem. Chcemy, żeby było urządzone w prosty, ale jednocześnie stylowy sposób. Biuro, to w dużym stopniu wizytówka firmy. Klient po przejściu progu w ciągu kilku sekund, jest je w stanie ocenić, nie tylko pod względem estetycznym. To jak prezentuje się nasze miejsce pracy świadczy również o stanie majątkowym przedsiębiorstwa. Zadbane, czyste i atrakcyjnie umeblowane świadczy o tym, że mamy do czynienia z poważną osobą. Wśród wielu trendów, styl minimalistyczny jest w tej chwili najbardziej popularny. Z mody wyszły bogato zdobione biura, pełne przepychu. Jak urządzić zatem biuro prosto, ale i stylowo?

Prostota w urządzaniu – co to oznacza?

Główna zasada, której powinniśmy się trzymać to: mniej znaczy więcej. Prawdę  tę znamy nie od dziś, a w urządzaniu wnętrz sprawdza się rewelacyjnie. To styl, w którym panuje harmonia i skromność w detalach. Należy pamiętać, aby meble, drzwi, oświetlenie, kolor ścian i podłóg idealnie do siebie pasowały. Najczęściej wybieranym kolorem jest biel i jego pochodne. W ten sposób łatwo stworzyć jasne i świeże pomieszczenia.

Meble powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz wygodne. Takim jest biurko Fabryki Mebli Wuteh z serii Quatro.

Biurko proste w swojej formie, jednocześnie z odpowiednią ilością zamkniętych półek, ułatwiające przechowywanie dokumentów. Producent stworzył wygodne miejsce do pracy, z zachowaniem nowoczesnego stylu. Zdecydowanie do stylu minimalistycznego nie pasują ciężkie, drewniane meble. Genialnym rozwiązaniem są meble modułowe, które pozwolą nam na stworzenie indywidualnego wnętrza. Należy  stawiać na czyste barwy. Jaskrawe i intensywne kolory sprawdzą się świetnie przy wyborze dodatków. W aktualne trendy wpisują się także lustra oraz przestrzenie szklane.

Jak dobrać odpowiednie oświetlenie?

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale ważną rolę gra oświetlenie. Eksponuje dane stanowisko pracy. Dobrze użyte może oddzielić od siebie dane działy lub fragmenty pomieszczeń typu open space. Należy wziąć pod uwagę, że dla wygody pracownika warto jest zastosować oświetlenie mieszane tzn. górne oraz oświetlenie szczegółowe. W Polsce coraz więcej firm decyduje się na projektowanie wnętrza z uwzględnieniem oświetlenia ekologicznego i energooszczędnego, jakim jest dioda LED. Wybór zarówno oświetlenia biurkowego, jak i górnego zgodnego z wymogami postawionymi pracodawcom jest w tej chwili bardzo duży. Ciekawym rozwiązaniem jest montaż opraw wiszących np. nad stołem w sali konferencyjnej. Nadaje to wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

Jak dobrać dodatki podkreślające własny styl?

Mamy jasne ściany, do tego idealnie zgrywające się meble z podłogą. Jak dopełnić całość, aby nasze wnętrze było wyjątkowe? Detale zazwyczaj bywają składnikiem sukcesu. Często dekoracje poza spełnianiem walorów estetycznych spełniają także walory praktyczne. Designerskie gadżety dodadzą czaru minimalistycznemu wnętrzu. Większość biurek w firmach wyposażona jest w organizery na przybory. Nie muszą być one szare i zwykłe. Jeśli chcemy ożywić pomieszczenie dobrze jest wybrać zdecydowany kolor, który nam to ułatwi – szkarłatny pojemnik na spinacze a do tego w tym samym kolorze gazetnik na czasopisma branżowe. Praktycznie i designersko. Dla roztargnionych tablica magnetyczna – idealne miejsce na zapisanie listy zadań. Dziś odchodzimy od wieszania wielkich obrazów na ścianach. Stawiamy na minimalizm i prostotę, które to połączenie może być eleganckie, a zarazem bardzo estetyczne.

Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie zrobi nasze biuro na potencjalnym Kliencie. Jeżeli będzie ono pozytywne, łatwiej będzie nam pozyskać nowych kontrahentów.