2022-12-07

Imieniny:

Projekt do Funduszu Sołeckiego 2017 z COMES

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 18, 2017

fundusz sołecki comes

Producent placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych udostępnił darmowy poradnik na nowej stronie internetowej www.funduszsolecki.pl, który pomoże Państwu w przygotowaniu projektu oraz otrzymaniu dofinansowania w ramach Funduszu Sołeckiego.

Czym jest Fundusz Sołecki i na co można go przeznaczyć?

Fundusz Sołecki to środki wydzielone z budżetu gminy, które mieszkańcy mogą przeznaczyć na dowolną inwestycję służącą poprawie jakości życia w danej gminie. Fundusz Sołecki daje możliwość zdecydowania, na co mieszkańcy chcą przeznaczyć część budżetu gminy. Jest to efektywny sposób zarządzania środkami, który umożliwia określenie potrzeb mieszkańców oraz skutecznie na nie odpowiada.

Do najczęściej realizowanych projektów należą place zabaw oraz siłownie plenerowe. Na nowej stronie COMES przedstawia pomysły na wykorzystanie Funduszu Sołeckiego wraz z przykładowymi projektami zagospodarowania terenów rekreacyjnych.

COMES oferuje bezpłatne przygotowanie dokumentacji wymaganej do realizacji inwestycji. Informacje dotyczące dokumentów oraz samodzielnego przygotowania koncepcji znajdują się w darmowym poradniku dostępnym na www.funduszsolecki.pl