2022-12-07

Imieniny:

Produkcja okładzin hamulcowych

by Bartosz Kaluga on Listopad 12, 2017

Car brake disc without wheels closeup

Okładziny hamulcowe, jako narażona na eksploatację część układu hamulcowego, muszą, co oczywiste, być możliwie jak najwyższej jakości. Biorąc pod uwagę fakt, że proces hamowania ma wpływ na bezpieczeństwo ludzi, maszyn i towarów bardzo istotne jest, aby okładziny miały odpowiednie parametry i zachowały się we właściwy sposób podczas hamowania.

Produkcja okładzin hamulcowych

Celem producentów jest ciągły rozwój i poprawa parametrów, tak, aby materiał cierny zużywał się w sposób przewidywalny, w kontekście procesów fizycznych jakie zachodzą podczas hamowania.

Wysokie wymagania

To z jaką prędkością hamujemy oraz to jaka jest masa pojazdu mają bezpośrednie przełożenia na szybkość z jaką okładzina hamulcowa traci swoją funkcjonalność. W układzie hamulcowym podczas procesu hamowania mamy bowiem do czynienia ze skrajnymi warunkami. Energia kinetyczna przekazywana do układu hamulcowego sprawia, że temperatura tarczy podnosi się skokowo, jeśli na krótkim odcinku proces zostanie powtórzony kilkukrotnie przeciążenia elementów układu ( wysoka temperatura) są niebagatelne. W ostatecznym rozrachunku powodzenie całego procesu zależy od stanu, właściwości i jakości ciernym okładzin zastosowanych w hamulcach. Wiemy zatem jak wiele zależy od jakości produkowanych przez nas materiałów.

Homologacje

Wysokie wymagania w ich zakresie zostały sformalizowane – nasze okładziny posiadają wszystkie niezbędne homologacje, które są przeznaczone dla określonego typu pojazdu. Homologacja obejmuje takie cechy produktu jak rodzaj materiału ciernego i jego wymiary. Okładziny hamulcowe, które dopuszczono do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami będą miały specjalne oznaczenia obejmujące: producenta, oznaczenia materiału ciernego (typu), numeru okładziny i oznaczenie typu. Działając zgodnie z prawem dbamy zarówno o Wasze bezpieczeństwo, o środowisko naturalne oraz o najwyższą jakość oferowanych produktów.

Lista naszych marek

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres marek, w których mogą być użyte okładziny z naszej firmy. Właściciele firm dostawczych, posiadających duże floty, ale również właściciele pojedynczych egzemplarzy samochodów obsługiwanych przez nas marek znajdą produkt o wysokich parametrach z doskonałym stosunkiem jakości do ceny.

Poszukującym najwyższej jakości okładzin hamulcowych przedstawiamy listę marek samochodów, przyczep oraz maszyn, które znajdują się w naszej ofercie:

W kategorii polskich marek są to: Star, Jelcz, Autosan, Zręb, Sanos, Przyczepa D-50, HL-60, HL-80, Przyczepa D-83, Solaris.

W kategorii marek wschodnioeuropejskich są to: Tatra, Liaz, Karosa, Praga, Avia, Kamaz, Maz, Kraz, Ikrus, Gorica.

W kategorii marek zachodnioeuropejskich są to: MAN, Mercedes, Scania, Volvo, Renault, Iveco, Magirus, DAF, BPW, Fruehauf, York, Bova, Ford, Irisbus, Leyland, Terberg, Denis, DAB, Sisu, Ginaf, Unimog, Neoplan, Nissan, Pegaso, Van Hool, John Kire, SAF, SAE, Gigant, Rockwell, Setra, Kassbohrer, Steyr, Trailor, Wabco, Knorr, Perrot, Mitsubishi, Isuzu, Menarini.

W kategorii dźwigi oferujemy produkty dla merek: Liebherr, PTM, Knott, Perrot, Grove, Kato, Kessler, Krup.

Z listy marek jasno wynika, że specjalizujemy się w najbardziej wymagającym segmencie aut użytkowych. Ich ogromna masa, oraz fakt jak intensywnie są użytkowane sprawia, że opracowanie i wdrożenie własnej technologii produkcji okładzin hamulcowych z myślą o wspomnianych markach było nie lada wyzwaniem. Cieszymy się, że nam się udało. Wiemy, że pracujemy dla profesjonalistów, w większości żyjących i utrzymujących swoje rodziny dzięki niezawodności i wydajności swoich samochodów. Świadomość wagi tego stwierdzenia nie opuszcza nas ani na chwilę i motywuje do nieustannego wysiłku.

Lista naszych zalet

Wypracowana przez nas technologia produkcji materiałów ciernych pozwoliła zyskać oszałamiający poziom jakości – Premium HD. W naszych okładzinach ciernych nie znajdziecie ani śladu metali ciężkich. Mamy świadomość ich niszczącego wspływy na zdrowie ludzi, zwierząt oraz otaczającego nas środowiska naturalnego. Wyeliminowaliśmy również obecność niebezpiecznych włókien, materiał jest jednorodny co generuje kolejną zaletę – znacznie obniża ilość emitowanego podczas tarcia pyłu. Opisując zalety naszych okładzin hamulcowych nie sposób nie wspomnieć o ich stabilności – dotyczy to wartości współczynnika tarcia przy zróżnicowanym zakresie temperatur. W najwyższych temperaturach nasze okładziny nie pękają, mając wyjątkowo wysoką trwałość i odporność na zużycie. Dodatkową zaletą wynikającą z faktu, że do produkcji użyliśmy najwyżej jakości materiałów i, że wiemy czego oczekuje klient jest to, że nasze okładziny hamulcowe nie pękają przy nitowaniu.

Wiedz, że nieustannie pracujemy nad ulepszeniami naszych produktów oraz nad procesem ich sprzedaży i zakresu naszych usług montażowych. Oferowane przez nas produkty w jakości Premium HD sprawdzą się w przypadku bardzo wielu zastosowań w hamulcach bębnowych. Dotyczy to zarówno samochodów ciężarowych, przyczep, naczep oraz autobusów. Po więcej informacji możesz do nas przyjechać, napisać lub zadzwonić, czekamy na Ciebie.