2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Premiera Teatru Poezji i Muzyki U RADZIWIŁŁA

by Bartosz Kaluga on Maj 27, 2015

Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu zaprasza w środę 3 czerwca na premierę spektaklu w wykonaniu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”. Jest to melodramat Wiliama Gibsona amerykańskiego pisarza „Dwoje na huśtawce”.  Opowiada  o  historii miłości dwojga młodych ludzi po przejściach.

On, Jerry Ryan, prawnik z prowincji, i ona, Gizela Mosca, bezrobotna tancerka z Nowego Jorku w nowym romansie pragną odnaleźć sens życia. Zamieszkują razem, pomagają sobie, kochają się, jednak on nie może uwolnić się od wspomnień o swojej żonie Tessie, odkrywa, że nigdy nie przestał jej kochać. Zarazem nie chce opuścić tancerki, Gizeli, która jest chora, zdana na niego i bardzo w nim zakochana. A jednak to ona go porzuca, by ułatwić Jerry’emu powrót do żony. Mimo że ich romans zakończył się fiaskiem, wychodzą z tej historii wzmocnieni i wdzięczni sobie nawzajem – miłość, którą przeżyli, pomogła im zrozumieć samych siebie.

W role głównych bohaterów wcielają się Wiktoria Koniarczyk i Damian Ziółkowski. Autorem scenariusza i reżyserem jest Sława Lorenc Hanusz . Spektakl ten został nagrodzony „Złotym Gargulcem” na ostatnich  jubileuszowych XX Ogólnopolskich Zamkowych Spotkaniach  Teatralnych, które odbyły się 22-23 maja 2015r. W szydłowieckim zamku.

 

3 czerwca, godz. 19.00, sala kameralna – parter

premiera spektaklu pt.

„DWOJE NA HUŚTAWCE”  Wiliama Gibsona