2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

„Poznań” wybierze najlepszych radnych w gminie Jastrząb?

by Bartosz Kaluga on Styczeń 9, 2014

Najnowsze wyniki Google Analytics wykazały wzrost odwiedzin użytkowników Portalu Szydłowieckiego z okolic Poznania… Nie było by w tym być może nic dziwnego (warto nadmienić, że dużą cześć użytkowników PS to osoby logujące się z okolic Warszawy czy Krakowa), jednak wzrost ten został spowodowany niedawno uruchomioną ankietą, w której to można wybrać najlepszego radnego w Gminie Jastrząb.

Dzisiejszy raport Google Analytics wykazały zdecydowany wzrost odwiedzin z okolic Poznania, a także różnych mniejszych miejscowości w Europie i Stanach Zjednoczonych… „Użytkownicy” logujący się z tych miejscowości byli obecni na stronie na której można oddać głos w ankiecie na najlepszego radnego w gminie Jastrząb i następnie ją opuszczali.

W wyniku zwiększonego ruchu na stronie odnotowano również dużą liczbą głosów oddanych w ankiecie. Niektórzy radni, którzy mieli bardzo małą liczbę głosów, zaczęli piąć się w wynikach w górę… Niestety wygląda to na nienaturalny, sztucznie wygenerowany ruch na stronie… Komu zatem zależy, aby ankietę wygrał ‚dany’ radny bądź aby uniewiarygodnić wyniki ankiety?

Przypominamy, że w ankiecie można oddać głos jeden raz dziennie. Taka forma ankiety doskonale sprawdziła się w przypadku gminy Szydłowiec, gdzie głosy zostały oddane przez mieszkańców ziemi szydłowieckiej. Dlatego zachęcamy mieszkańców gminy Jastrząb do dzielenia się informacją o trwającej ankiecie i aktywny udział w oddawaniu głosów. W podsumowaniu ankiety postaramy się wyselekcjonować tylke te głosy, które zostały głównie oddane z terenu powiatu szydłowieckiego.