2021-09-24

Imieniny: Kryspina i Ingi

Pożarnicze zawody OSP

by Marek Sokołowski on Lipiec 7, 2014

W sobotę 5 lipca na stadionie sportowym MKS Szydłowianki odbyły się miejsko-gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Szydłowiec. Zmagania trwały kilka godzin. Do zawodów przystąpiło 8 drużyn : OSP Jankowice, OSP Majdów, OSP Wola Korzeniowa, OSP Wysoka oraz OSP Szydłowiec. W zawodach wzięła również udział żeńska drużna z OSP Majdów oraz młodzieżowe drużyny chłopców i dziewcząt z Majdowa.

Zanim strażaczki i strażacy stanęli do rywalizacji zawody otwarł Aleksy Sasin, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Szydłowcu.

Podczas otwarcia przedstawiono konkurencje w jakich drużyny miały rywalizować: ćwiczenia bojowe, sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami , rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy na 400 m z przeszkodami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Podczas zmagań strażackich sędzią głównym był st. kpt. Bartłomiej Wilczyński. Zawody odbyły się w atmosferze sportowej rywalizacji, nie odnotowano żadnych protestów oraz kontuzji, czy wypadków.

Najlepszymi z najlepszych w klasyfikacji generalnej okazała się drużyna z OSP Majdów

Kolejne miejsca przedstawiają się następująco:

2- OSP Szydłowiec

3- OSP Wysoka

4- OSP Wola Korzeniowa

5- OSP Jankowice

Najlepsi zostali uhonorowani pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi przydatnymi do ich ciężkiej pracy w dniu codziennym.

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze to przede wszystkim doskonała promocja działalności jednostek OSP. W trakcie zawodów strażackich widać że nie chodzi o miejsca na turniejowym podium, a o wspólnie spędzony czas, zapał i chęć do podejmowania rywalizacji.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Gawor