2022-01-25

Imieniny: Mirosława i Aleksandra

Powiatowa uroczystość samorządowa

by Marek Sokołowski on Maj 20, 2015

Starostwo Powiatowe w Szydłowcu.

Piętnaście lat temu Sejm RP ustanowił Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto to obchodzone jest 27 maja, na pamiątkę pierwszych wyborów samorządowych do rad gmin i rad miejskich z 1990 roku.  W 1999 roku w wyniku reformy samorządowej, rozpoczęły działanie powiaty i województwa samorządowe.  

Dzień samorządowca zainspirował szydłowieckie władze powiatowe do zorganizowania  konferencji i zaproszenia na nią wszystkich aktualnych samorządowców powiatowych i samorządowców z gmin z terenu powiatu szydłowieckiego oraz osób, które przyczyniają się do propagowania idei samorządności.

Na Konferencję zapraszają samorządowców: starosta Włodzimierz Górlicki i Anita Gołosz, przewodnicząca Rady Powiatu w Szydłowcu. Spotkanie odbędzie się 29 maja w sali kominkowej  szydłowieckiego Zamku.

Spodziewany jest udział w uroczystości Marka Wójcika, podsekretarza stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, który ma wygłosić prelekcję „Przyszłość polskiego samorządy terytorialnego”.

W programie spotkania zaplanowano także koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu i poczęstunek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu.