2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Powiat Szydłowiecki, na archaicznej reklamie…

by Marek Sokołowski on Maj 2, 2015

Usytuowana prawie 10 lat temu obok budynku Starostwa Powiatowego Szydłowcu, dużych rozmiarów tablica reklamowa, z założenia miała reklamować Powiat Szydłowiecki i firmy w nim działające. Miała, bowiem jej aktualność i stan techniczny raczej sprawia, że niczego już nie reklamuje. Symbolizuje raczej  stan zaniedbania i przywiązanie do lat minionych.

Przyzwyczajenie sprawia, że przechodząc obok niej od wielu lat, po prostu już za bardzo się nie zastanawiamy co ona tam robi i co przedstawia. Jednak ktoś, kto od czasu do czasu odwiedza nasze powiatowe miasto, mocno się że coś takiego może stać w centralnym punkcie miasta.

 Ostatnio na Rynku Wielkim jeden ze szpecących miasto budynków został przykryty banerem reklamowym. Niby nic, a jednak coś się dało sensownego zrobić, aby przynajmniej zakryć szpetotę niedokończonej budowy. Estetyka też jest ważna. Zrobiono przynajmniej tyle, że zakryto brzydotę, bo pewnie nie dało się zrobić z tym problemem nic więcej.

Czy ktoś miłosiernie spojrzy na „reklamę powiatową” stojącą przed frontonem Starostwa,  na miejskiej działce przy Placu Marii Konopnickiej. Za tablicę zapłaciły przedsiębiorstwa, które na niej miały być przy okazji reklamowane. Obecnie to raczej jest antyreklama, niż reklama. Szczęście, że mało kto zwraca już na tę staroć uwagę.

Warto czasem spojrzeć realistycznie na świat. Wiosna sprzyja porządkom i wyzwala nową energię. W tym kontekście liczymy na odrobinę aktywności, naszych powiatowych samorządowców.