2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Śmiertelne potrącenie pieszego na Baraku.

by Bartosz Kaluga on Sierpień 10, 2016

Potrącenie pieszego w miejscowości Barak.

W miejscowości Barak, w rejonie przebudowy drogi krajowej nr 7 samochód marki Peugeot Boxer potrącił poruszającego się pieszo, prawą stroną jezdni mężczyznę. Szczegóły i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Szydłowca pod nadzorem Prokuratury Rejonowej – Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 20.45 w rejonie przebudowy drogi krajowej nr 7 w miejscowości Barak. Jak wstępnie ustalili policjanci, jadący w kierunku Radomia peugeot potrącił mężczyznę idącego prawą stroną jezdni w tym samym kierunku, w którym poruszał się pojazd. Potrącony mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że ofiara wypadku poruszała się jezdnią nie mając żadnych elementów odblaskowych, droga w tym miejscu nie jest oświetlona, a ponadto podczas zdarzenia padał deszcz.

Pojazdem kierował 47- letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Kierowca był trzeźwy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej – Ośrodek Zamiejscowy w Szydłowcu.

sierż. Marlena Skórkiewicz