2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Poszukiwana 89-letnia grzybiarka odnaleziona

by Bartosz Kaluga on Październik 7, 2015

Szydłowieccy policjanci poszukiwali 89-letniego mieszkanki gminy Szydłowiec, który wyszła na grzyby do lasu i nie wrócił do domu. Zziębniętą i wystraszoną kobietę po przebadaniu przez lekarza przekazano pod opiekę rodziny.

W sobotę (03.10.br.) około godz. 20 dyżurny szydłowieckiej komendy został poinformowany o zaginięciu kobiety, która przed południem wyszła z domu do lasu na grzyby. Policjanci ustalili,  że kobieta była widziana po południu w lesie, kiedy oddalała się od miejsca zamieszkania. Mimo, że kobieta ma trudności z poruszaniem zdecydowała wybrać się na grzyby do lasu. Funkcjonariusze po otrzymaniu zgłoszenia, rozpoczęli poszukiwania w rejonie kompleksu leśnego, gdzie udała się kobieta. W akcji poszukiwawczej policjantów brali udział również strażacy oraz pies tropiący.

Około godziny 1:10 kobieta została odnaleziona w kompleksie leśnym. Jej stan był na tyle dobry, że nie wymagała przewiezienia do szpitala. Zziębniętą i wystraszoną kobietę po przebadaniu przez lekarza przekazano pod opiekę rodziny.

sierż. Marlena Skórkiewicz