2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

Pościg za sprawcą kradzieży paliwa.

by Marek Sokołowski on Wrzesień 6, 2013

Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany przez szydłowieckich policjantów. Za uciekający osobowym Volkswagenem policjanci prowadzili pościg ulicami Szydłowca. Zatrzymany Radomianin stanie przed sądem za popełnione wykroczenia.

Wczoraj (5 września) około godziny 15.00 dyżurny z Szydłowca został powiadomiony o kradzieży paliwa na stacji paliw w miejscowości Dobrut. Kierowca miał zatankować paliwo za kwotę około 200 złotych i odjechać szarym Volkswagenem Golfem na angielskich tablicach rejestracyjnych, nie uiszczając należności w kasie. Dyżurny po odebraniu zgłoszenia niezwłocznie skierował patrol w miejsce zdarzenia. Policyjny radiowóz w okolicach Szydłowca zlokalizował pojazd, którym dokonano kradzieży i próbował go zatrzymać. Jednak kierujący Volkswagenem nie reagował na dawane sygnały do zatrzymania. Drugim radiowozem policjanci zorganizowali blokadę na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki i Zamkowej w Szydłowcu. Tam  zatrzymali uciekający pojazd.

Zatrzymany kierowca to 28-letni mieszkaniec Radomia. Policjanci w samochodzie zatrzymanego znaleźli przedmioty służące  do popełniania tego rodzaju kradzieży, oraz drugi komplet skradzionych tablic rejestracyjnych. Za popełnioną kradzież wobec młodego Radomianina zostanie skierowana sprawa do sądu o wykroczenie. Natomiast za to, że nie zatrzymał się do kontroli i popełnienie w trakcie ucieczki szeregu innych wykroczeń w ruchu drogowym policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1 tys. zł. i nałożyli 31 punktów karnych. Obecnie trwa ustalanie czy zatrzymany nie kradł paliwa na innych stacjach paliwowych.

asp.szt. Dariusz Gawęda