2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Port Lotniczy Radom – Wywiad

by Bartosz Kaluga on Październik 3, 2016

Przedstawiamy wywiad przeprowadzony ze Specjalistą ds. Marketingu i Komunikacji Portu Lotniczego „RADOM”, Panem Remigiuszem Mazurem. Pytamy o obecny stan lotniska, plany rozwoju i nowe kierunki połączeń krajowych i zagranicznych.

 

Redakcja PS: Panie Remigiuszu dziękujemy za poświecenie czasu na opowiedzenie o Porcie Lotniczym „RADOM”. Czy mógłby Pan w kilku zdaniach nakreślić nam jak wygląda obecna sytuacja radomskiego lotniska? Dokąd możemy polecieć z Radomia i czy planowane są nowe połączenia?

Port Lotniczy „RADOM”: Port Lotniczy „RADOM” wciąż się rozwija. W kwietniu bieżącego roku współpracę z lotniskiem rozpoczęła polska linia lotnicza SprintAir realizując połączenia do Gdańska, Wrocławia, Pragi oraz Berlina. W czerwcu satysfakcjonujące wyniki wpłynęły na decyzję o zwiększeniu częstotliwości lotów krajowych oraz uruchomienie nowego kierunku – do Lwowa, który szybko okazał się, zaraz po Gdańsku, drugim najpopularniejszym kierunkiem podróży z Radomia.

Redakcja PS: Właśnie! Przeloty do Lwowa to nowość w Waszej ofercie. Co nakłoniło Państwa do uruchomienia takiego właśnie połączenia? Czy to zwiastuje, że niedługo z Radomia będziemy mieli możliwość podróżowania do większej ilości miast?

Port Lotniczy „RADOM”: Cieszymy się, że nasza siatka połączeń z Radomia rozrasta się, w skutek czego możemy zaproponować naszym pasażerom piątą trasę. Lwów to piękne miasto i atrakcyjny kierunek podróży dla polskich turystów. Liczymy, że dogodne położenie lotniska w Radomiu, które umożliwia łatwy dojazd do Warszawy, w połączeniu z przystępnymi cenami biletów sprawią, że loty w obie strony będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem jak nasze pozostałe trasy z radomskiego lotniska: do Gdańska, Pragi, Berlina i Wrocławia.

Redakcja PS: Jak Pan ocenia nowy kierunek podróży? Do kogo skierowana jest oferta lotów do Lwowa?

Port Lotniczy RADOM: Bardzo się cieszę, że możemy zaoferować kolejny kierunek. Może być to kierunek zarówno weekendowy, biznesowy jak i migracyjny. Loty do Lwowa połączone są z lotami do i z Wrocławia. Mam nadzieję, że będzie to kolejny kierunek, który się sprawdzi.

Redakcja PS: Zastanawiam się, jak dużo osób jest chętnych na podróże drogą powietrzną z Radomia? Czy są to stali klienci, czy może statystyki w każdym miesiącu są rozbieżne? Jakie czynniki wpływają na chęć podróżowania z Portu Lotniczego „RADOM”?

Port Lotniczy RADOM: Wzrost liczby pasażerów korzystających z radomskiego lotniska widoczny jest z miesiąca na miesiąc. W czerwcu z Portu Lotniczego „RADOM” skorzystało 1053 pasażerów, w lipcu już 1509. Według ankiet prowadzonych przez Spółkę na atrakcyjność lotniska wpływa między innymi łatwość dojazdu do Radomia, niskie ceny biletów oraz bezpłatny monitorowany parking przed samym terminalem.

Redakcja PS: Aktualnie Wasza spółka współpracuje z jednym przewoźnikiem, firmą SprintAir. Czy pasażerowie mogą liczyć w niedalekim czasie na nawiązanie współpracy z kolejnymi liniami lotniczymi i co za tym idzie rozbudowaniem siatki lotów? Jeśli tak, to jakie połączenia są brane pod uwagę?

Port Lotniczy RADOM: Spółka Port Lotniczy „RADOM” jest bardzo zadowolona ze współpracy z linią lotniczą SprintAir. Współpraca ta będzie nadal rozwijana. Kolejnym krokiem, na który czekamy zarówno my, jak i pasażerowie, będzie pozyskanie kolejnego przewoźnika i uruchomienie połączeń na Wyspy Brytyjskie czy też do Skandynawii. Rozmowy w tej kwestii trwają, jednak są czasochłonne oraz opatrzone klauzulą poufności, dlatego zdradzenie jakichkolwiek szczegółów skutkowałoby zerwaniem tych rozmów.

Redakcja PS: Dziękuje za udzielone odpowiedzi i życzę powodzenia w rozwijaniu spółki! Mam nadzieję, że Port Lotniczy „RADOM” będzie jak najczęściej wybierany przez podróżujących!

Port Lotniczy RADOM: Również dziękujemy i obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby nasze lotnisko rozwijało się w jak najszybszym tempie.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z obsługą Portu Lotniczego Radom:

> Lataj z Radomia i już dziś zakup bilet! <

> DO WROCŁAWIA I GDAŃSKA JUŻ ZA 99ZŁ! <

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD LOTÓW

> PRAGA, BERLIN I LWÓW JUŻ OD 149zł! <